Polecamy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2008-09-26 22:26:02 | Nadesłał: Małgorzata Paduch | Źrodlo: inf.własna

Podsumowanie pierwszego dnia Memoriału Ambroziaka

Podczas gdy wszyscy sympatycy siatkówki w Polsce, odliczają dni do rozpoczęcia sezonu siatkarze czołowych polskich drużyn rywalizują między sobą na III już edycji Memoriału im. Zdzisława Ambroziaka.

Politechnika Warszawa – AZS Częstochowa 2:3 (26:24; 23:25; 25:22; 18:25; 6:15)

Już inauguracyjny mecz III edycji Memoriału im. Zdzisława Ambroziaka dostarczył widzom wielu emocji. Walka na boisku była wyrównana i bardzo zacięta. Pierwszą partię na przewagi wygrali siatkarze prowadzeni od tego sezonu przez Krzysztofa Kowalczyka. Na parkiecie, po obu stronach siatki znajdowali się zawodnicy, którzy pierwsze, siatkarskie kroki stawiali właśnie w stolicy. Po stronie Częstochowian: Andrzej Wrona, Zbigniew Bartman, Piotr Nowakowski oraz Fabian Drzyzga, który później pojawił się na boisku, a vis a vis: Damian Wojtaszek i Karol Kłos. W szeregach „Inżynierów” z Warszawy z dobrej strony pokazali się nowi w zespole: Kapelus oraz Skórski. O zwycięstwie zadecydowała dopiero rozgrywka tie-breakowa, którą nadspodziewanie szybko wygrali podopieczni Radosława Panasa 15:6. MVP spotkania wybrany został Smlen Mlyakow.

Składy zespołów:

AZS Warszawa: Buszek, Kapelus, Gałązka, Kłos, Położewicz, Buszek, Skórski, Wojtaszek (l) oraz Neroj.
AZS Częstochowa: Nowakowski, Stelmach, Bartman, Wrona, Mylakov, Gradowski, Zatorski (l) oraz Drzyzga, Gunia.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Trefl Gdańsk - AZS Olsztyn 1:3 (25:21, 19:25, 21:25, 17:25)

Pojedynek beniaminka PlusLigii z AZS-em Olsztyn nie przyniósł aż tylu emocji, co poprzedni mecz, zawodnicy z Warmii i Mazur wygrali dość pewnie, oddając rywalom tylko pierwszego seta.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Olsztynian, jednakże sytuacja na tablicy wyników zmieniała się bardzo często. Gra Akademików była oparta głownie na Grxegorzu Szymańskim oraz Pawle Siezieniewskim. Warto dodać, że w szeregach Olsztyna zabrakło kontuzjowanego Pawła Zagumnego, którego z powodzeniem zastąpił Jakub Oczko. Ostatecznie pierwszego seta wygrali siatkarze znad Bałtyku 25:21. Kolejne partie tego spotkania siatkarze Mariusza Sordyla wygrali dość pewnie. Vis a vis dobrze zaprezentował się groźny na środku siatki Dariusz Szulik, a także często i skutecznie atakujący ze skrzydeł Krzysztof Kocik. W czwartym secie groźnej kontuzji nabawił się młody wychowanek olsztyńskiego klubu, Artur Jacyszyn i czeka go dłuższa przerwa w grze. MVP meczu wybrano Jakuba Oczko

AZS UWM Olsztyn: Kowalczyk, Grzyb, Kunnari, Oczko, Siezieniewski, Szymański, Andrzejewski (l) oraz Stańczuk, Józefacki, Szablewski, Jacyszyn.
Trefl Gdańsk: Bednaruk, Szulik, Szczurowski, Ratajczak, Suski, Kocik, Serafin (l).

AZS Politechnika Warszawska - PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 18:25, 25:27)

Trzeci mecz turnieju rozegrały ze sobą- Mistrz Polski, Skra Bełchatów oraz gospodarze, dla których było to drugie spotkanie w dniu dzisiejszym. Trener Kowalczyk delegował na boisko nieco zmieniona szóstkę. W pierwszym secie faworyci publiczności mieli swoje szanse, ale wszystko zakończyło się zgodnie z przewidywaniami, Skra wygrała 25:21. Warszawianie zagrali ambitnie, jednak warszawscy kibice z pewnością oczekiwali „czegoś więcej”. W drugim secie wyrównana walka toczyła się do drugiej przerwy technicznej, po czym zawodnicy Daniela Castellaniego systematycznie powiększali swoją przewagę, jednak w partii następnej Politechnika nie dała za wygraną i przyjezdni wygrali dopiero po walce 27:25. Zawodnikiem meczu wybrano Dawida Murka.

Skra Bełchatów: Pliński, Murek, Jarosz, Dobrowolski, Bąkiewicz, Wnuk, Antiga (l) oraz Możdżonek, Jarosz.
AZS Politechnika Warszawska: Tepling, Neroj, Rybak, Kvasnicka, Kapelus, Kłos, Milczarek (l) oraz Buszek.

Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)

Ostatnie spotkanie pierwszego dnia turnieju zakończyło się w trzech setach. Podobnie, jak drużyna warszawska, zespół trenera Wojciecha Kaszy miał do rozegrania dwa mecze jednego dnia. W związku z tym na parkiecie pojawili się także i pozostali siatkarze Trefla Gdańsk, w tym reprezentant Serbii- Bojan Janić oraz „ulubieniec publiczności” - Łukasz Kadziewicz. Resovia, która przed sezonem dokonała paru znaczących wzmocnień w składzie w osobie m.in. Marcina Wiki oraz Krzysztofa Gierczyńskiego rozegrała bardzo dobre zawody, prezentując równą formę i skuteczność we wszystkich elementach gry. W szeregach rywali widać było jeszcze mały brak zgrania, ale zważając na to, że liga startuje za ok. 2 tygodnie szkoleniowiec Trafla nie powinien mieć większych powodów do zmartwień. MVP meczu został wybrany Marcin Wika.

Trefl Gdańsk: Kadziewicz, Winnik, Janić, Stancelewski, Piwnicki, Kruk, Serafin (l)
Resovia Rzeszów: Gierczyński, Wika, Hernandez, Ilić, Perłowski, Oivannen, Ignaczak (l).