Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2015-08-11 20:51:41 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: indykpolazs.pl

Andrea Gardini: Krok po kroku przygotowujemy zawodników do rozgrywek

Indykpol AZS Olsztyn rozpoczął już przygotowana do nowego sezonu ligowego. W tym roku Andrea Gardini samodzielnie przygotuje zawodników do rozgrywek Plusligi.

Jak trener oceni zespół, który rozpoczął w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu?

— Nie mamy jeszcze pełnego składu, bo część zawodników jest na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Mamy za to sporo młodych zawodników. Na chwilę obecną pracujemy nad „rozruszaniem silnika” (śmiech). Niektórzy zawodnicy mieli bardzo dużo czasu wolnego po sezonie i chcę uniknąć kontuzji. Dlatego powoli, krok po kroku, realizujemy plan treningowy. Bardzo mnie cieszy postawa zawodników – bardzo się starają na treningach.

Nad jakimi elementami siatkarskimi aktualnie pracujecie? Bo są również treningi z piłkami.

— Pierwsza podstawowa zasada: na początek nie skaczemy za dużo. Skoki są bardzo wyczerpujące dla organizmu, dlatego trzeba go dobrze przygotować do tego. Aktualnie pracujemy nad przyjęciem oraz współpracą między obroną a rozegraniem. Później będziemy do tego „dorzucać” blok, atak i inne siatkarskie elementy.

A co Andrea Gardini powie kibicom Indykpolu AZSu Olsztyn?

— Mamy zupełnie nową ekipę, nowych interesujących zawodników. Mogę zapewnić, że będziemy walczyć cały sezon i tworzyć dobrą atmosferę – nie tylko w zespole, ale i w Hali Urania. Chciałbym, żeby nasz obiekt na każdym meczu był wypełniony do ostatniego miejsca. Kiedy kibice nas wspierają, czujemy bardzo pozytywną energię (uśmiech). Do zobaczenia na meczach Plusligi!

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane