Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2014-11-25 12:29:21 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: jastrzebskiwegiel.pl

Lotos na drodze ekipy Pomarańczowych

Przed siatkarzami Jastrzębskiego Węgla kolejne ligowe starcie. Już jutro zespół zmierzy się przed własną publicznością z LOTOS-em Trefl Gdańsk. Będzie to jednocześnie ostatnie „domowe” spotkanie ligowe pierwszej części rundy zasadniczej. Tę cześć sezonu zamknie zaś niedzielny wyjazdowy mecz z Cuprum Lubin.

– Tempo jest szalone. Tych meczów faktycznie jest sporo, zaczynamy już to odczuwać w kościach. Podejrzewam, że inne drużyny mają podobnie. Szczególnie te, które rozgrywają jeszcze mecze w europejskich pucharach. To duży wysiłek dla naszych organizmów, ale widzieliśmy, że tak to będzie wyglądać. Pozostaje nam tylko walka, dobry trening i koncentracja. Tylko to może spowodować, że będziemy zadowoleni z naszej gry i będziemy zdobywali punkty dla nas i dla kibiców - mówi Krzysztof Gierczyński, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Najbliższy rywal Pomarańczowych jest objawieniem tegorocznych rozgrywek. Drużyna prowadzona przez niezwykle utytułowanego byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Andreę Anastasiego, wygrała w sezonie dziewięć spotkań i tylko dwukrotnie znalazła swojego pogromcę. W ostatniej kolejce PlusLigi gdańszczanie pokonali wicemistrza kraju, Asseco Resovię Rzeszów (3:2).

– Gdańszczanie są rewelacją tegorocznych rozgrywek, ale my będziemy chcieli „zabrać benzynę” ze stacji LOTOS-u. Mam nadzieję, że to my zdobędziemy punkty, zatrzymamy przeciwników, a im tego paliwa trochę zabraknie ­– dodaje w obrazowy sposób doświadczony zawodnik pomarańczowej drużyny.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane