Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2011-06-14 17:22:39 | Nadesłał: Małgorzata Paduch | Źrodlo: skra.pl

Aleksandar Atanasijević zagra w Skrze Bełchatów

Niespełna 20-letni Aleksandar Atanasijević to ostatni siatkarz pozyskany przez PGE Skrę w tym sezonie. W swoim kraju uważany jest za godnego następcę wielkiego Ivana Miljkovicia, w naszym Klubie ma być zastępcą Mariusza Wlazłego. Kontrakt podpisano na dwa lata z opcją przedłużenia na kolejne 24 miesiące.

Dwumetrowy atakujący z Partizana Belgrad był najważniejszym graczem swojej drużyny w tym sezonie, a już w poprzedniej edycji Ligi Światowej zadebiutował w tej prestiżowej imprezie, rozgrywając 8 meczów w barwach Serbii. W 2009 roku Atanasijević poprowadził juniorską reprezentację swojego kraju do pierwszego miejsca w mistrzostwach świata, będąc kapitanem zespołu i MVP – Najbardziej Wartościowym Graczem całej imprezy.

Rok później jego ataki zapewniły młodym Serbom brązowe medale mistrzostw Europy na Białorusi, a jemu samemu tytuł najlepszego atakującego imprezy. We wszystkich juniorskich reprezentacjach grał z numerem 14 – tym samym, który ma zawsze Ivan Miljković.

- W ten sposób skompletowaliśmy skład na nowy sezon. Z pozyskania Aleksandara jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to chłopak, który ma przed sobą wielką przyszłość w siatkarskim świecie – stwierdził PGE Skry Konrad Piechocki.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane