Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2020-01-11 21:08:28 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: 1liga.pls.pl

Sobota z KRISPOL 1. Ligą Mężczyzn: Stal Nysa S.A. - BBTS Bielsko-Biała 2:3

Fot.: Anna Jabłczyk

Stal Nysa S.A. przegrała z BBTS Bielsko-Biała 2:3 (27:25, 21:25, 22:25, 25:19, 12:15) w hicie 17. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Jarosław Macionczyk. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną nyskiej drużyny 3:1.

W hicie tej serii spotkań po przeciwnych stronach siatki stanął lider tabeli - Stal Nysa S.A oraz trzecia ekpia z tabeli i zwycięstwa Pucharu KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. BBTS to jednocześnie druga drużyna w pierwszoligowych rozgrywkach, która może pochwalić się najlepszym wynikiem odniesionych zwycięstw z rzędu, bo aż jedenastu. (Stal odniosła 14 wygranych z rzędu). Jeszcze przed sezonem obie drużyny wymieniane były jako faworyci do zwycięstwa w 1. Lidze. Ponadto mówiło się, że to zespoły mające największe szanse na awans do PlusLigi. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha od początku prezentują najrówniejszą formę sportową. Z kolei siatkarze z Bielska-Białej po słabym początku rozgrywek i zmianie szkoleniowca, są ekpią, którą naprawdę trudno zatrzymać. Co więcej, obserwując ich grę trudno nie odnieść wrażenia, że mają jeszcze spore rezerwy.

- Wygląda na to, że bielszczanie wrócili na właściwe tory. Wygrali już kilka meczów z rzędu i na pewno nie będzie łatwo ich zatrzymać. Jestem przekonany, że będzie to trudniejszy mecz, niż ten w Bielsku-Białej, ale mam nadzieje, że zakończy się podobnym rezultatem - powiedział Bartosz Bućko, przyjmujący Stali.

Z kolei Jarosław Macionczyk, rozgrywający BBTS-u dodał - Ten mecz na pewno będzie trudny, jak zresztą każdy w tej lidze. Stal Nysa jak do tej pory w lidze przewodzi i dominuje, ale na pewno można znaleźć receptę na ten zespół. Nie będzie łatwo, ale postaramy się o zdobycie punktów na tym terenie. Oczywiście będziemy grać o zwycięstwo - nie może być inaczej.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane