Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2018-12-29 21:44:26 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: 1liga.pls.pl

Kamil Skrzypkowski: Chcemy grać o najwyższe cele

MKS Ślepsk Suwałki kończył ten rok kalendarzowy na 4. miejscu w tabeli. W ostatnim meczu 16. kolejki 1. Ligi suwałczanie pokonali Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0. - Mam nadzieję, że dalej będziemy wygrywać mecze. Chcemy grać o najwyższe cele. Play offy są bardzo ważne. W zeszłym sezonie ta część rozgrywek nam nie wyszła. Odpadliśmy z AZS AGH Kraków. Teraz chcemy być w czwórce - mówi Kamil Skrzypkowski, przyjmujący MKS-u w specjalnej rozmowie z naszą redakcją.

W ostatnim meczu 16. kolejki 1. Ligi pokonaliście na wyjeździe Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0. Trzeba przyznać, że przeciwnicy mieli spore problemy z przyjęciem pana zagrywek.

Kamil Skrzypkowski:
- Jestem zadowolony, że w ostatnim meczu tak dobrze udawało mi się zagrywać. Jednak chcę podkreślić, że cały zespół bardzo dobrze prezentował się w tym elemencie. Zespół z Częstochowy rzeczywiście zbyt dobrze nie przyjmował. Nie można powiedzieć, że przeciwnicy źle zagrywali, ale my w przeciwieństwie do gospodarzy mieliśmy lepsze przyjęcie. Do tego kończyliśmy wiele akcji na wysokiej piłce, co okazało się kluczem do zwycięstwa, w połączeniu z naszą zagrywką.

Obserwując waszą grę miałam wrażenie, że nie było elementu, który by źle funkcjonował.

- Na pewno jest kilka elementów, które można poprawić. Kilka piłek po zagrywce rywali wpadło nam w boisko. Uważam, że jest co poprawiać w naszej grze. Osobiście cieszę się, że dobrze zagraliśmy przed świętami. W dobrych humorach rozjechaliśmy się do domów i mieliśmy kilka dni, żeby odpocząć. Od początku sezonu nie mieliśmy dłuższej przerwy. Ważne jest, aby się zresetować i zapomnieć na kilka dni o siatkówce.

W rozmowie z trenerem powiedział on, że bardzo cieszy się ze zwycięstwa, tym bardziej że za wami bardzo trudny i wyczerpujący okres gry.

Za nami bardzo dużo gry, ale wszystkie zespoły grały, takim samym system, jak nasza drużyna. Może trochę mniej grania miały ekipy, które nie rywalizują w Pucharze Polski. Liga goniła niesamowicie do grudnia. Trudno mi zrozumieć, po co graliśmy systemem środa - sobota. Gramy naprawdę dużo, a brakuje czasu na odpoczynek i regenerację. Jak każdej drużynie przytrafiały się nam kontuzje i urazy. Przy takim natłoku nie da się czasami normalnie trenować, zwłaszcza jak ktoś musi chwilę pauzować. Dla przykładu w naszej drużynie drobny uraz miał Patryk Szwaradzki, ale po świętach wrócił już do treningów. Teraz wszyscy zdrowi będziemy przygotowywać się do kolejnych spotkań. Już w styczniu zmierzy się z KPS Siedlcami.

*więcej na: 1liga.pls.pl
**Autor: Katarzyna Porębska

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane