Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2019-01-02 15:21:42 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: 1liga.pls.pl

Paweł Rusin: Nastawialiśmy się na poważne granie

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki w świetnych humorach zakończyła 2018 roku. W meczu 16. kolejki 1. Ligi Mężczyzn tomaszowianie pokonali MCKiS Jaworzno 3:0 i umocnili się na pozycji lidera. - Nastawialiśmy się na poważne granie - powiedział Paweł Rusin, MVP ostatniego spotkania. Teraz wicemistrzowie Polski przygotowują się do sobotniego spotkania z Buskowianką Kielce.

Podopieczni Bartłomieja Rebzdy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem meczu w Jaworznie zapowiadali, że zwycięstwem chcą zakończyć kalendarzowy rok. Postawiony cel zrealizowali w 100 procentach. Na wyjeździe pokonali MCKiS w trzech setach. Najbardziej wyrównany był tylko trzeci set.

- To był ciężki mecz. Nastawialiśmy się na poważne granie. Mieliśmy świadomość tego, że jaworznianie zaczęli dobrze grać. Sprawdziły się założenia, które zakładaliśmy sobie przed meczem - powiedział Paweł Rusin, przyjmujący KS Lechii.

Tomaszowianie mają aktualnie na swoim koncie 38 punktów. Nad drugą w tabeli Stalą Nysa mają cztery oczka przewagi, a trzecim APP Krispolem Września aż pięć. W ostatnim meczu w Jaworznie nie dali większych szans rywalom.

- Pierwszy set dobrze nam się ułożył. Drugi też był w miarę dobry. Jednak w trzecim było już trochę nerwówki. Jak się prowadzi 2:0, to najtrudniej jest rozegrać ten trzeci. Na szczęście w końcówce daliśmy radę i wygraliśmy - zakończył MVP meczu.

W niedzielę w Spale drużyna KS Lechia Tomaszów Mazowiecki rozegrała sparing z reprezentacją Izraela, która przygotowuje się do styczniowych meczów kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy. W zespole z Izraela gra Shalev Saada, przyjmujący KPS Siedlce.

Drużyny w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym w Spale rozegrały łącznie cztery sety. Sparing zakończył się wygraną Lechii 3:1 (25:18, 19:25, 25:20, 27:25).

Teraz siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego przygotowują się do sobotniego spotkania z Buskowianką Kielce, które zostanie rozegrane 5 stycznia o godzinie 17.00.