Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2017-12-30 16:15:47 | Nadesłał: Krzysztof Wilk | Źrodlo: inf. własna

Mecz Stali Nysa z Gwiazdami Siatkówki i otwarcie Hali Nysa

Fot.: Krzystof Wilk

29.12.2017 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali sportowej w Nysie. Jest to wielkie wydarzenie dla środowiska siatkarskiego w tym mieście, bo brak hali był główną przyczyną tego, że Stal Nysa, nawet jak wygrała I ligę, nie mogła awansować do PlusLigi. Na hali pojawiło się wielu znakomitych gości. Odbyły się występy artystyczne i pokazy sportowe. Na koniec Stalowcy zagrali mecz z Gwiazdami Siatkówki, wśród których było wielu byłych reprezentantów Polski i zawodników grających w Stali w czasach jej największej świetności.

O godzinie 17.00 na trybunach był komplet 2500 widzów. Rozpoczęło się od pokazów sportowych. Jeszcze przed 17.00 swój trening zaprezentowali młodzi piłkarze z Akademii Młodych Orłów. Potem odbył się pokaz nyskich karateków. Wśród nich pojawił się m.in. uczestnik Mistrzostw Europy do lat 12. Następnia przyszła pora na występy artystyczne. Najpierw zagrał nyski zespół Horyzont, a po nim wystąpiły lokalne cheerleaderki.

Po części artystycznej odbyła się część oficjalna. Głos zabrało wielu zaproszonych gości, czyli przedstawicieli władz wojewódzkich i lokalnych oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

- Mamy to! – krzyknął, na początku swojego wystąpienia, Norbert Krajczy, przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego. Przemawiający później burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz, żartobiwie powiedział, że pan Krajczy uprzedził go, bo on chciał krzyknąć to samo.

Dowcipnie swoje wystąpienie rozpoczął Waldemar Kobienia, który jest we władzach PZPS i stoi na czele Opolskiego Związku Polskiej Siatkówki, który przypomniał, że jak 35 lat temu był pierwszy raz w Nysie, to już słyszał o zamiarze budowania nowej hali. – I już ją mamy – dodał. W dalszej części swojego wystąpienia powiedział, że wierzy, że nowy sezon PlusLigi zostanie zainaugurowany na tej hali meczem beniaminka z mistrzem, czyli Stali z Zaksą. Dodał, że on postara się, żeby to spotkanie posędziować.

Po serii przemówień i oficjalnym przecięciu wstęgi, głos otrzymał biskup opolski, który dokonał poświęcenia hali. W tym czasie doszło do wspólnej modlitwy i odśpiewania kolędy.

Na koniec pojawili się bohaterowie wieczoru, czyli siatkarze. W zespole Gwiazd Siatkówki zagrało wielu byłych reprezentantów Polski i kilka byłych gwiazd nyskiej Stali. Dawni Stalowcy to: Krzysztof Wójcik, Adam Kurek, Jarosław Stancelewski, Mirosław Mierzwiński, Piotr Szczurek, Zbigniew Rektor, Piotr Łuka i Arkadiusz Olejniczak. Gwiazdy reprezentacji to z kolei: Sebastian Świderski, Paweł Papke, Marcin Nowak, Robert Szczerbaniuk, Radosław Panas, Grzegorz Szymański i Wojciech Serafin. Wśród byłych zawodników Stali też byli reprezentanci kraju. Chodzi o Kurka, Stancelewskiego i Wójcika.

Przed spotkaniem odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego oraz zaprezentowano biało-czerwoną kartoniadę.
Mecz odbywał się w przyjacielskiej atmosferze. Oba zespoły podeszły do niego z lekkim przymrużeniem oka. Jednak wiele razy Gwiazdy Siatkówki popisały się swoimi umiejętnościami. Grano do dwóch wygranych setów. 2:1 wygrał pierwszoligowy zespół Stali Nysa.

W sumie cała impreza trwała 4 godziny.

Hala w Nysie prezentuje się bardzo ładnie. Koszt jej budowy to 23 miliony złotych, z których 10 wyłożyło Ministerstwo Sportu.

To była pierwsza impreza siatkarska na tej hali. Jednak już w I połowie stycznia dojdzie tam do dwóch znakomicie zapowiadających się meczów. 06.01.2018 Stal zagra swój mecz ligowy z AZS-em Częstochowa. Częstochowa jest dla nyskich kibiców bardzo atrakcyjnym przeciwnikiem. Jest spadkowiczem z PlusLigi, a do tego, to z tym zespołem Stal walczyła o największe trofea. Dwukrotnie przegrała z AZS-em w finałach PLS.
Natomiast już 10.01.2018 Stal zagra w 1/4 Pucharu Polski z jedną z czterech czołowych drużyn PlusLigi. Wszyscy marzą tu o Zaksie, gdyż wciąż pamięta się w Nysie derbowe mecze sprzed lat.

Krzysztof Wilk, przegladligowy.com, @MojeWielkieMecz

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane