Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2017-12-08 15:11:03 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Piotr Łuka: zwycięstwa budują chemię w naszej drużynie

Fot.: Elżbieta Wilk

AZS PWSZ Stal Nysa pokonała Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 w meczu dwunastej kolejki I ligi i jest liderem tabeli. - Zwycięstwa budują chemię w naszej drużynie - powiedział Piotr Łuka, trener zespołu z Nysy. Interesująco zapowiadające się spotkanie przodownika rozgrywek z Lechią Tomaszów Mazowiecki zobaczymy w niedzielę na kanale Youtube Polskiej Siatkówki.

W środę zespół z Nysy nie najlepiej rozpoczął pierwszą partię spotkania w Częstochowie. Jednak po kilku minutach zawodnicy uspokoili swoją grę i premierową odsłonę spotkania wygrali do 16. W kolejnych setach zwyciężyli już odpowiednio do 22 i 18, w pełni kontrolując grę.

- Cieszymy się bardzo, że udało nam się wygrać. To początek drugiej rundy, rewanż za porażkę na inaugurację we własnej hali. Jednak my tak do tego nie podchodzimy. Potrzebujemy punktów, ale przede wszystkim potrzebujemy zwycięstw. To jest kolejne, które udało się wywalczyć na trudnym terenie. Ważne, że zawodnicy byli skoncentrowani od pierwszej do ostatniej piłki i trzy punkty stały się faktem - powiedział Piotr Łuka.

AZS PWSZ Stal Nysa w pierwszej części sezonu radził sobie bardzo dobrze. Wygrał osiem z jedenastu spotkań. Aktualnie po dwaunastu kolejkach z dorobkiem 26 punktów jest liderem tabeli. - Pierwsza runda była bardzo wyrównana i chyba to widać zarówno po wynikach jak i samej tabeli. Przed rozpoczęciem sezonu mówiłem, że rozgrywki będą wyrównane, ponieważ zespoły są dość ciekawie zbudowane i to rzeczywiście ma potwierdzenie – zauważył szkoleniowiec AZS PWSZ Stal.

I dodał na koniec: - Cieszymy się, że po nieco słabszym początku, o którym wszyscy mówili, a który faktycznie taki był, zaczęliśmy łapać pewność siebie. Ten zespół się skonsolidował i scementował. Chcemy się karmić zwycięstwami, bo one smakują i budują chemię w naszej drużynie.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane