Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2017-09-18 17:31:46 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Krzysztof Stelmach: Chcielibyśmy być w czwórce

Fot.: Magdalena Kudzia

Krzysztof Stelmach w nadchodzącym sezonie 2017/18 będzie trenerem I-ligowego AZS Częstochowa, który w ostatnich rozgrywkach stracił miejsce w PlusLidze. – Cele zawsze stawiane są jak najwyższe. Między sobą ustaliliśmy, że chcielibyśmy grać w czwórce – mówi Stelmach.

pzps.pl: W ostatnim meczu sparingowym AZS Częstochowa zmierzył się z mistrzem Białorusi – Szachtior Soligorsk i przegrał to spotkanie 2:3. Jak ocenia pan grę swoich podopiecznych?

Krzysztof Stelmach:
Uważam część tego meczu za pozytywną. Negatywna na pewno była ostatnia partia. Jednak wynik na tę chwilę nie jest ważny, ponieważ to był sparing. Dalej próbujemy różnych ustawień. Mecze towarzyskie są dla nas trenerów ważnymi materiałami i spostrzeżeniami rzeczy, nad którymi musimy jeszcze pracować.

Mecze sparingowe to także cenne doświadczenie dla zawodników.

- Na pewno. Każdy przeciwnik inny, niż przeciwnicy z tej samej drużyny to pozytywny element. Nie znamy stylu gry rywali i musimy przystosować się do danej sytuacji.

Do rozpoczęcia sezonu zostało jeszcze trochę czasu. Czy zespół ma zaplanowane jeszcze jakieś towarzyskie mecze?

- Oczywiście, że tak. W środę 20 września zagramy u siebie z drużyną z Nysy. Z kolei pod koniec tygodnia weźmiemy udział w dwudniowym turnieju organizowanym przez zespół Exact Systems Norwid Częstochowa.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane