Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2015-11-09 15:40:25 | Nadesłał: Krzysztof Wilk | Źrodlo: inf.własna

Mateusz Jasiński: Mam nadzieję, że spokojnie wejdziemy do pófinału

fot.: Anna Gumowska

Krispol Września zaskakująco łatwo ograł w Nysie Stal 3:0. - Cieszymy się, że wywieźliśmy trzy punkty z tego bardzo trudnego terenu, bo na pewno kilka bardzo mocnych zespołów tu polegnie – powiedział w rozmowie z naszym portalem Mateusz Jasiński, przyjmujący Krispolu.

Czy spodziewaliście się tak łatwego zwycięstwa w Nysie? Dawno nie pamiętam, żeby Stal tak gładko przegrała u siebie 0:3?

Mateusz Jasiński:
- Na pewno nie spodziewaliśmy się, że pójdzie to tak gładko, chociaż w czasie meczu nie było tego widać - w pewnych fragmentach uciekaliśmy, w innych jednak okresach dochodzili nas zawodnicy Stali. Nie spodziewaliśmy się, że wygramy do 17, 19 i 21. Wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie odnieść tu zwycięstwo, ale nie liczyliśmy, że aż tak szybko.

Pana wkład w zwycięstwo był bardzo duży - był pan w pewnym momencie nie do zatrzymania dla nyskiego bloku, zwłaszcza w końcowym etapie meczu.

- Nasz rozgrywający naprawdę fajnie dzisiaj rozrzucał. W statystykach znakomicie wypadli zapewne Łukasz Karpiewski i Damian Dobosz, który w pierwszym secie miał chyba 100% skuteczności. Bardzo dobrze zagrali też nasi środkowi, ponadto fajnie zaprezentowaliśmy się dzisiaj w ataku i bloku. Potem dorzuciliśmy do tego zagrywkę i dlatego zaczęliśmy przeważać.

Czy trener Sławomir Gerymski, jako były zawodnik Stali, jakoś szczególnie mobilizował was na mecz z Nysą?

- Nie, my na każdy mecz mobilizujemy się tak samo. Wygraliśmy u siebie z Wałbrzychem i trener Gerymski powiedział po tym meczu, że mamy teraz spokojne głowy i możemy bez nerwów przygotować się do pojedynku ze Stalą. Na treningach był spokój. Przygotowaliśmy się dobrze, co widać po wyniku. Cieszymy się, że wywieźliśmy trzy punkty z tego bardzo trudnego terenu, bo na pewno kilka bardzo mocnych zespołów tu polegnie.

Jesteście bardzo wysoko w tabeli. Jakie cele, przed tym sezonem, były przed wami stawiane?

- Oficjalnie nie mieliśmy stawianych celów. Z tego co słyszałem, mamy poprawić pozycję z poprzedniego roku. W zeszłym sezonie mieliśmy szóste miejsce, zatem teraz mielibyśmy mieć piąte, jednak myślę, że zarówno zawodnicy, trener Gerymski, jak i zarząd - wszyscy chcielibyśmy czegoś więcej. Wiemy, że nas stać na to. Pokazujemy to jak na razie na meczach i mam nadzieję, że spokojnie wejdziemy do półfinału i być może powalczymy o finał.


* Rozmawiał: Krzysztof Wilk, przegladligowy.com, @MojeWielkieMecz

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane