Najnowsze newsy

Siatkówka » Klubowe Mistrzostwa Świata

Klubowe Mistrzostwa Świata | 2018-12-05 14:43:52 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: PGE Skra Bełchatów

Piotr Orczyk: Mamy czas na zresetowanie głów

Fot.: CEV

Siatkarze PGE Skry Bełchatów na fazie grupowej zakończyli rozgrywki Klubowych Mistrzostw Świata. Teraz zawodnicy dostaną kilka dni wolnego na regenerację, by jak najlepiej prezentować się w meczach Polskiej Ligi Siatkówki.

W czwartek, w ostatnim meczu KMŚ, PGE Skra uległa Zenitowi Kazań 1:3. Trener Roberto Piazza dał szansę zmiennikom, którzy do tej pory zazwyczaj zaczynali spotkania w kwadracie dla rezerwowych. Wśród nich był Piotr Orczyk. - Na pewno fajnie było się pojawić w końcu w dłuższym wymiarze czasu na boisku i trochę pograć. Szkoda tylko, że nie udało nam się wygrać i to mimo faktu, że Zenit też zagrał drugim składem - mówi przyjmujący PGE Skry. - Mieliśmy szanse na zwycięstwo i szkoda trzeciego seta, kiedy mieliśmy wysoką przewagę i w jednym ustawieniu to wszystko stopniało. Przegraliśmy końcówkę, ale fajnie było poczuć tę atmosferę.

Podczas Klubowych Mistrzostw Świata PGE Skra grała nierówno, przez co nie mogła dopełnić formalności i wygrać seta. - Te przestoje nam przeszkadzają i trzeba nad tym pracować na treningach - mówi Orczyk. - Z czasem sobie jednak z tym poradzimy, bo mamy na tyle dobrych zawodników w drużynie, że to w końcu przyjdzie. Potrzeba jeszcze trochę cierpliwości.

Siatkarze dostali trzy dni wolnego, by odpocząć i spokojnie rozpocząć przygotowania do dalszej części sezonu. - Mamy trochę czasu na zresetowanie głów i odpoczynek fizyczny - mówi Orczyk. - Od poniedziałku rozpoczynamy przygotowania do meczu z Cerrad Czarnymi. Musimy ciężko pracować, bo jak pokazują ostatnie mecze, jest to niezbędne. Musimy poprawić naszą grę, bo nie jesteśmy z niej zadowoleni. Trzeba dobrze wykorzystać ten czas i to zrobimy.

W turnieju pozostała druga z polskich drużyn, czyli Asseco Resovia. - Życzę im, żeby nie mieli takich przestojów, jak my - uśmiecha się Orczyk. - Fajnie, że polska drużyna awansowała do najlepszej czwórki i może reprezentować nasz kraj. Szkoda, że nie jesteśmy to my, ale Asseco Resovii życzę jak najlepszego rezultatu.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane