Siatkówka » Klubowe Mistrzostwa Świata

Klubowe Mistrzostwa Świata | 2018-12-03 18:18:16 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Aaron Russell: Atmosfera podczas turnieju była cudowna

Trentino Volley wygrało Klubowe Mistrzostwa Świata 2018. W niedzielnym finale podopieczni Angelo Lorenzettiego pokonali Cucine Lube Civitanova 3:1. MVP turnieju został wybrany Aaron Russell. - Atmosfera podczas turnieju była cudowna. Świetnie było zobaczyć kibiców Asseco Resovii, którzy dopingowali nas w finale - powiedział amerykański przyjmujący.

Włoska drużyna Trentino Volley w świetnym stylu pokonała Cucine Lube Civitanova 3:1 w finale Klubowych Mistrzostw Świata, które po raz drugi z rzędu rozgrywane były w Polsce. - We włoskiej lidze Cucine Lube nas pokonało, więc chcieliśmy się im zrewanżować za wcześniejszą porażkę. Zdawaliśmy sobie sprawę, że w finale Klubowych Mistrzostw Świata możemy z nimi wygrać. Walczyliśmy z całego serca i wygraliśmy - powiedział Aaron Russell, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Co było kluczem do zwycięstwa? - Myślę, że bardzo dobrze zagraliśmy na zagrywce, co pozwoliło nam na skuteczniejszą grę w obronie i bloku - zauważył przyjmujący. I dodał: - To zdecydowanie jedno z najważniejszych trofeów dla drużyny i klubu. Myślę, że jest o tyle cenniejsze, że nikt raczej nie spodziewał się, że to nasz zespół będzie najlepszy podczas tego turnieju. Udowodniliśmy, że jest inaczej i odebraliśmy medale wspaniałej scenerii.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych był pod wrażeniem wspaniałej atmosfery jaka panowała na trybunach HSC Częstochowa i niezwykle wdzięczny za wspaniały doping kibiców. - Atmosfera podczas turnieju była cudowna. Świetnie było zobaczyć kibiców Asseco Resovii, którzy dopingowali nas w finale. To było naprawdę wyjątkowe - zakończył Russell.