Najnowsze newsy

Siatkówka » Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Olimpijskie | 2021-07-30 18:04:16 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: pzps.pl

IO: Kantor i Łosiak zagrają w barażu

Fot. FIVB

W Tokio Piotr Kanotr i Bartosz Łosiak ulegli 1:2 (19:21, 21:17, 10:15) włoskiej parze Nicolai/Lupo w ostatnim meczu grupowym. O awans do 1/8 olimpijskiego turnieju plażowego zagrają w sobotę w tzw. "lucky loser".

Lipcowe losowanie grup olimpijskich przydzieliło Piotrowi Kantorowi i Bartoszowi Łosiakowi trudnych rywali, dlatego od początku wiadome byłe, że w Tokio czekać ich będzie wyrównana i wymagająca walka. Tak się też stało. Zwycięstwo 2:0 nad Japończykami Gottsu/Shiratori i przegrana w takim samym stosunku setów z Niemcami Thole/Wickler zmusiła Polaków do przesądzenia sprawy awansu do 1/8 turnieju dopiero w ostatnim meczu. Na zamknięcie rywalizacji grupowej Biało-Czerwonych czekało starcie z liderami grupy F – włoską parą Nicolai/Lupo.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo wyrównanie, choć trzeba przyznać, że w początkowych akcjach znaczną część punktów polskiej pary stanowiły błędy rywali. Mimo, że w tej partii mogliśmy oglądać ciekawe zagrania, to jednak Włosi cały czas przejmowali inicjatywę w tym meczu. Nie pomagały też problemy z kończeniem ataków, które mogliśmy obserwować u Piotra Kantora. Ostatecznie po zaciętej końcówce, to włoski duet cieszył się ze zwycięstwa 21:19.

Minimalna przegrana podrażniła ambicje naszych kadrowiczów, którzy zagrali znacznie lepiej. Punktów w polu serwisowym szukał Bartosz Łosiak. Mnogość błędów popełnianych przez rywali była motorem napędowym, który skutecznie przybliżał Polaków do tie-breaka.

W ostatniej partii powróciły koszmary z którymi mocowaliśmy się przez całe spotkanie. Włosi sprytnie szukali zagrywkami Piotra Kantora, tym samym zmuszając go do wykonywania ataków, które w tym starciu nie były jego najmocniejszym punktem. Dodatkowo na siatce nie zawodził Nicolai Lupo, który w całym spotkaniu aż siedmiokrotnie zatrzymał naszych kadrowiczów blokiem. Punktem zwrotnym tej partii była sytuacja przy stanie 5:8, kiedy to Polacy dopatrzyli się błędu przełożenia po stronie rywali. Niestety jednak nie mieli możliwości sprawdzenia dokładnie tego przewinienia, a sędziowie nie zdecydowali się na zmianę decyzji. Kolejne akcje przychodziły Biało-Czerwonym z trudem i ostatecznie musieli oni uznać wyższość rywali.

Naszych kadrowiczów czekać będzie gra w sobotnich barażach, a przeciwników w tzw. "lucky losers" poznamy po zakończeniu zmagań grupowych.


Nicolai/Lupo - Kantor/Łosiak 2-1 (21:19, 17:21, 15:10)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane