Igrzyska Olimpijskie | 2016-08-15 17:20:32 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: indykpolazs.pl
Wojtek Włodarczyk, na swoim koncie ma srebrny medal Uniwersjady w 2013 roku. Choć od ostatniego meczu w biało-czerwonych barwach minęło trochę czasu, to wciąż marzy on o powrocie do reprezentacji.
Wojtek jest kolejnym zawodnikiem klubu z Olsztyna, który w swojej karierze miał zaszczyt godnie reprezentować Polskę. Wraz z młodzieżową reprezentacją Polski, w 2013 roku zdobył srebrny medal Uniwersjady, która odbywała się w Kazaniu. Nasz zawodnik ani razu nie wziął jednak udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Tegoroczny turniej w Rio de Janeiro dobrze układa się dla naszych siatkarzy – biało-czerwoni w czterech spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa. Jakie są przemyślenia Wojtka na dalszą cześć turnieju?
Choć masz bogatą karierę reprezentacyjną to nie dane było Tobie wziąć udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Marzysz wciąż o wyjeździe na IO?
Wojciech Włodarczyk: - Powiem szczerze, że jeszcze aż tak bogatej kariery reprezentacyjnej nie mam. Byłem powoływany do reprezentacji juniorów oraz kadry „B”. W pierwszym zespole zagrałem jedynie kilka sparingów. Wciąż jednak marzę o występie w pierwszej reprezentacji.
Z drugiej strony grając z orzełkiem na piersi zdobyłeś wraz z reprezentacją srebrny medal na Uniwersjadzie...
- Razem z Pawłem Ciesiunem [trener przygotowania fizycznego] wspominaliśmy ten turniej, ponieważ Paweł też był w sztabie reprezentacji. To była jednak kadra „B”, a w czasach juniorskich nie udało nam się odnieść sukcesu.
Wróćmy jednak do IO w Rio. Za nami cztery spotkania, w których biało-czerwoni odnieśli trzy zwycięstwa. Jak oceniasz grę naszej reprezentacji?
- Teraz nie będziemy już mogli przegrać żadnego spotkania. Mam nadzieję, że porażka z Rosją była naszą jedyną w tym turnieju. Jeśli chodzi o grę naszego zespołu, to jest ona o wiele lepsza niż podczas Ligi Światowej. Przygotowania, które zostały przeprowadzone przez sztab szkoleniowy reprezentacji przynoszą pozytywne rezultaty.
*więcej na: indykpolazs.pl
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.