Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2022-03-02 14:02:11 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: Jastrzębski Węgiel

Liga Mistrzów 2022: Rosyjskie kluby wykluczone z rozgrywek i z walkowerami

Fot. Magdalena Kudzia

We wtorek 1 marca Zarząd Europejskiej Konfederacji Siatkówki oficjalnie podjął decyzję o wykluczeniu z rywalizacji w europejskich pucharach ze skutkiem natychmiastowym i do odwołania wszystkich rosyjskich i białoruskich drużyn narodowych, klubów, działaczy, zawodników siatkówki halowej, plażowej oraz siatkówki na śniegu. Natomiast dzisiaj w centrali CEV zapadła oficjalna decyzja o nałożeniu walkowerów na rosyjskie kluby zaangażowane w rozgrywki pucharowe na Starym Kontynencie w edycji 2022.

W przesłanej dzisiaj do klubów korespondencji europejska centrala siatkarska podaje, że zgodnie z zapisami Art. 21.9 Regulaminu Rozgrywek CEV sześć rosyjskich drużyn nadal biorących udział w europejskich rozgrywkach, a więc - Dynamo Moskwa i Zenit St. Petersburg w Lidze Mistrzów mężczyzn, Zenit Kazań w Pucharze CEV mężczyzn, Dynamo Moskwa, Dynamo Kazań i Lokomotiw Kaliningrad w Lidze Mistrzów kobiet - przegrywa wszystkie swoje mecze walkowerami, a ich przeciwnicy przechodzą do następnej rundy danych rozgrywek po zwycięstwach 3-0 (25:0, 25:0, 25:0) w każdym z pierwotnie zaplanowanych meczów.

Co dzisiejsza decyzja CEV oznacza w odniesieniu do Ligi Mistrzów, w której występuje także nasz zespół? Otóż, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Sir Sicoma Monini Perugia automatycznie awansują do półfinału rozgrywek i czekają na swoich rywali na tym etapie gier.

Przeciwnikiem triumfatorów poprzedniej edycji Ligi Mistrzów będzie zwycięzca dwumeczu pomiędzy naszą drużyną i mistrzem Włoch Cucine Lube Civitanova, natomiast ekipa z Perugii zmierzy się w półfinale z lepszym z pary: Trentino Itas – Berlin Recycling Volleys.

Nasza rywalizacja ćwierćfinałowa z mistrzem Włoch rozpocznie się 8 marca o godzinie 20:30 na wyjeździe. Rewanż w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie zaś 16 marca o godzinie 20:30.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane