Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2021-11-28 17:34:09 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: jastrzebskiwegiel.pl

Benjamin Toniutti: Chcemy dojść w tej edycji Ligi Mistrzów tak daleko, jak tylko się da

Fot. Magdalena Kudzia

Wtorkowym meczem z bułgarską drużyną Hebar Pazardżik Jastrzębski Węgiel zainauguruje występy w CEV Champions League 2022. Początek meczu w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej o godzinie 18:00.

Marcin Fejkiel: Z jakim nastawieniem podchodzisz do najbliższej edycji Ligi Mistrzów?

Benjamin Toniutti: – Gra w Lidze Mistrzów to zawsze przyjemność. Zarówno dla zespołu, jak i klubu jest to wielka przygoda. Cel podstawowy to wyjście z grupy. Uważam, że mamy ku temu podstawy. Ale trzeba prezentować dobrą siatkówkę, bo rywale nie są słabi. Zatem, najpierw przejść przez fazę grupową, a potem będziemy się „martwić”, co dalej.

W minionej edycji sięgnąłeś w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po to trofeum. Jak czujesz się jako triumfator Ligi Mistrzów?

– Każdy zawodnik marzy o zdobyciu Ligi Mistrzów. W zeszłym roku udało mi się tego dokonać wraz z drużyną. To miłe doświadczenie, ale pracowaliśmy na to latami. Nie da się tego osiągnąć ot tak. To był proces, którego finał był przyjemnym zwieńczeniem. Teraz przede mną nowa przygoda z Jastrzębskim Węglem i chcę i dam z siebie wszystko, byśmy grali możliwie najlepszą siatkówkę. Aby dojść w tej edycji tak daleko, jak tylko się da.

Jaka jest Twoja opinia na temat najbliższego rywala, drużyny Hebar Pazardżik?

– Bułgarska drużyna przebrnęła przez kwalifikacje, więc dla nich już sam awans do fazy grupowej jest ogromnym sukcesem. Nie ciąży na nich presja, do tego mają wielu doświadczonych zawodników. W kadrze narodowej grałem przeciwko wielu z nich, jak choćby przeciwko Aleksiewowi. Z kolei z Salparowem grałem wspólnie w Zenicie Kazań. Jest też Massari czy znany z PlusLigi Josifow. Więc jest to zespół skomponowany w oparciu o topowych graczy, którzy występowali na najwyższym poziomie, zatem czeka nas trudny pojedynek z nimi.


* więcej w serwisie jastrzebskiwegiel.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane