Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2020-11-12 19:01:07 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Kwalifikacje LM: Arcada Galati - Jastrzębski Węgiel 0:3

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Arcada Galati przegrała z Jastrzębskim Węglem 0:3 (18:25, 16:25, 17:25) w meczu kwalifikacji Ligi Mistrzów. Polski zespół awansował do fazy grupowej i zagra z Zenitem Kazań, Berlinem Recycling Volleys i ACH Volley Lublana. Turnieje tej grupy zostaną zorganizowane w Berlinie oraz Kazaniu.

Zespół Jastrzębskiego Węgla od poniedziałku przebywa w Rumunii, gdzie miał się odbyć turniej z udziałem trzech drużyn. Ostatecznie po wycofaniu się drużyny węgierskiej (przypadki koronawirusa w składzie) doszło tylko do tej jednej konfrontacji.

Na pojedynek z rumuńskim zespołem trener Luke Reynolds desygnował taki sam skład, jak w ostatnim spotkaniu PlusLigi z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. W wyjściowym zestawieniu znaleźli się więc: Mohamed Al Hachdadi, Lukas Kampa, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Yacine Louati, Rafał Szymura i na libero Jakub Popiwczak.

Zgodnie z przewidywaniami jastrzębianie nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa. Ostatnio w PlusLidze prezentowali dobrą formę, którą potwierdzili w Rumunii. - Musimy zaprezentować przede wszystkim swoją grę i o wynik będziemy spokojni. Nasz rywal nie należy do europejskiego topu - podkreślali członkowie sztabu szkoleniowego Jastrzębskiego Węgla.

Goście szybko obejmowali bezpieczne prowadzenie na początku każdego z trzech setów i spokojnie punktowali rywala. Ich przewaga była wyraźna m.in. w bloku 11-4. Po 13 punktów zdobyli Yacine Louati i Mohamed Al Hachdadi.

W trzeciej partii przy bezpiecznym wyniku swoje szanse od trenera dostali: Michał Szalacha, debiutujący w Lidze Mistrzów Michał Gierżot oraz Patryk Cichosz-Dzyga. Trzecią partię i całe spotkanie zakończył udanym blokiem Szalacha.

W 4. rundzie LM JW trafia do grupy z rosyjskim Zenitem Kazań, słoweńskim ACH Volley Lublana oraz niemieckim Berlin Recycling Volleys. Faza ta będzie miała formułę dwóch turniejów w każdej z pięciu grup, w których drużyny zagrają systemem „każdy z każdym”. Pierwszy z turniejów w grupie z JW odbędzie się w Berlinie w dniach 8-10.12.2020, natomiast drugi – w Kazaniu w terminie 9-11.02.2021. Do ćwierćfinału awansuje pięciu zwycięzców grup i trzy zespoły z najlepszym dorobkiem punktowym z drugich miejsc.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane