Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2019-03-21 12:39:25 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: skra.pl

Jakub Kochanowski: Z każdego z nas bije szczęście!

PGE Skra Bełchatów po raz piąty w swojej historii awansowała do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów. - Pech, który towarzyszył nam przez cały sezon, teraz obrócił się w szczęście - mówi Jakub Kochanowski, środkowy mistrzów Polski.

PGE Skra do Rosji pojechała z zaliczką zwycięstwa 3:1 we własnej hali. Musiała więc wygrać "tylko i aż" dwa sety, żeby znaleźć się w najlepszej czwórce zespołów w Europie. Ostatecznie przegrała 1:3, dzięki czemu Zenit Sankt Petersburg doprowadził do "złotego seta", ale to mistrzowie Polski okazali się lepsi w dodatkowej partii. - Wydaje mi się, że fakt, że w przypadku przegranej czekał na nas jeszcze złoty set, trochę nam przeszkadzał. Nie mogliśmy się odpalić, tak jak odpaliliśmy się w Bełchatowie - mówi Jakub Kochanowski, środkowy PGE Skry, który rozegrał fenomenalne zawody. - Tak naprawdę najlepszą siatkówkę w środę pokazaliśmy dopiero w złotym secie, a stać nas jeszcze na więcej. Najważniejsze, że wygraliśmy i awansowaliśmy do półfinału.

W środowym meczu nie było jednego zawodnika, który poprowadziłby zespół do zwycięstwa. Można więc powiedzieć, że wygrała prawdziwa "drużyna", bo każdy dał z siebie wszystko. - Każdy z nas był tak samo ważny na boisku i to można być największym atutem na przełomie całego sezonu, zarówno w Lidze Mistrzów, jak i w PlusLidze - mówi Kochanowski.

Gra w najlepszej czwórce w Europie to dla PGE Skry wielki honor, tym bardziej, że w aktualnym sezonie nie omijał jej pech. - Dlatego chyba do końca nie myśleliśmy o tym półfinale, ale pech obrócił się w szczęście i mam nadzieję, że tak będzie do końca sezonu - podkreśla 21-letni środkowy. - Myślę, że z każdego teraz bije szczęście, ze mnie też. Gdyby nie biło, to musiałoby być ze mną coś nie tak - uśmiecha się siatkarz.

Teraz PGE Skra czeka na swojego półfinałowego rywala. Będzie to zwycięzca dwumeczu pomiędzy Cucine Lube Civitanova oraz Dynamo Moskwa.