Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2019-03-21 08:47:53 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: plusliga.pl

Mariusz Wlazły: Walczymy o swoje marzenia

Fot.: Krzysztof Wilk

PGE Skra Bełchatów pokonała po "złotym secie" Zenit Sankt Petersburg i awansowała do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów. - Było sporo trudnych momentów - przyznaje Mariusz Wlazły, kapitan PGE Skry.

PGE Skra pojechała do Rosji z dużą zaliczką, bo w Polsce pokonała Zenit 3:1. Mimo to, do zwycięstwa potrzebowała "złotego seta", bowiem Rosjanie u siebie wygrali w takim samym stosunku. - Mecz nie był dla nas prosty. Wiedzieliśmy, że mierzymy się z dosyć silną drużyną, a z rosyjskimi ekipami zawsze gra się ciężko - mówi Wlazły. - Do tego Georg Grozer robił niesamowite rzeczy, jak zresztą w każdym meczu. Cieszę się, że cały zespół mógł się przeciwstawić Zenitowi.

Bełchatowianie mieli jednak przestoje, które Zenit skrzętnie wykorzystywał. - Faktycznie czasami gra nam się nie układała, zabłądziliśmy w rzeczach taktycznych, ale najważniejsze, że wygraliśmy ostatniego seta - mówi atakujący bełchatowskiej Skry. - Nie chcieliśmy jednak do niego doprowadzić, bo zaliczka była spora. Ale stało się i na pewno cieszymy się z tego zwycięstwa.

Warto wspomnieć, że w Sankt Petersburgu po raz pierwszy od dłuższego czasu w większym wymiarze zagrał Artur Szalpuk. - Jesteśmy na etapie, w którym powoli wszyscy wracamy do pełni zdrowia - mówi Wlazły. - Możemy sobie nawzajem pomagać. W rewanżu z Zenitem nie było lidera, który ciągnąłby zespół do przodu, ale takie osoby się wymieniały i w trudnych momentach brały na siebie odpowiedzialność i podrywały zespół. Potrafiliśmy się podnieść jako drużyna i w najważniejszym momencie odnieść zwycięstwo.

Jednym z największych marzeń Mariusza Wlazłego jest... zwycięstwo w Lidze Mistrzów. - Dlatego w tym sezonie moje marzenie cały czas jest realne - mówi kapitan mistrzów Polski. - Każdy z nas walczy o swoje marzenia, ja również.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane