Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2013-10-30 22:15:02 | Nadesłał: Krzysztof Wilk | Źrodlo: inf. własna

LM: Cenne zwycięstwo ZAKSY z Friedrichshafen

Fot.: Krzysztof Wilk

Cenne 2 punkty w Lidze Mistrzów wywalczyła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która wygrała 3:2 swoje wyjazdowe spotkanie z VfB Friedrichshafen. Po meczu siatkarze ZAKSY wykonali „kołyskę” dla nieobecnego w Niemczech Dominika Witczaka, który kilka dni temu został szczęśliwym ojcem. Zwycięstwo to nie przyszło łatwo. Bardzo wyrównany był set pierwszy, w którym od początku przewagę uzyskali Polacy.

Prowadzili kolejno 4:1 i 6:2, by zejść na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:4. Na drugą przerwę techniczną schodzili prowadząc już 5 punktami. Po niej coś zacięło się w zespole ZAKSY i przewaga stopniała do 1 punktu. Po skutecznym ataku Boćka kędzierzynianie wygrali do 22.
W secie drugim zespół niemiecki był zdecydowanie lepszy i wygrał go do 15. Trzeci set z kolei pada łatwym łupem wicemistrzów Polski, którzy wygrywają do 18, by równie łatwo przegrać czwartego seta do 19.
Najbardziej zacięty i dramatyczny był tie-break. Zaczął on się fatalnie dla naszej drużyny, która przegrywała 4:1. Potem jednak Polacy zdobyli kolejno 3 punkty i od tego momentu gra była bardzo wyrównana. Żaden zespół nie potrafił odskoczyć na więcej niż 2 punkty. Oba zespoły miały meczbole. Przy stanie 20:20 skutecznie zaatakował Ferens i ZAKSA miała ostatniego meczbola. W akcji tej skuteczny w tym meczu Simeonov zaatakował w aut i ZAKSA wygrała seta do 20.
Najlepiej punktującym zawodnikiem był Bratoev 27 punktów. On też zdobył najwięcej punktów z ataku (22). Najlepiej blokującym był Gladyr (5 bloków), a przyjmującym Ruciak, który miał 32% perfekcyjnych odbiorów.
W drugim meczu grupy G Knack Roselare wygrało w Stambule 3:0 z Galatasaray. Dzięki temu zwycięstwu Belgowie objęli z kompletem punktów prowadzenie w grupie. W następnej kolejce ZAKSA zagra właśnie mecz w Belgii.

VfB Friedrichshafen – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (22:25, 25:15, 18:25, 25:19, 20:22)

VfB: Geiler 17, Yosifov 12, Duennes 4, Bratoev 27, Gunthor 5, Jovovic 3, Grebennikov (l) oraz Gotsev 1, Simeonov 14, Zimmermann

ZAKSA: Ruciak 2, Gladyr 15, Bociek 24, Kooy 12, Możdżonek 6, Zagumny 3, Gacek (l) oraz Lewis, Pilarz, Wiśniewski 2, Ferens 5

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane