Liga Mistrzów | 2013-03-15 23:32:55 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: zaksa.pl
Siatkarze ZAKSY rywalizację w Omsku rozpoczną od półfinałowego pojedynku z zespołem Bre Banca Lannutti Cuneo. Jeśli drużyna z Kędzierzyna-Koźla pokona Włochów to awansuje do wielkiego finału i odniesie historyczny sukces.
Pierwsze na parkiet wyjdą zespoły rosyjskie. Lokomotiw Nowosybirsk zagra z Zenitem Kazań. W drugim meczu o godz. 13.30 czasu polskiego ZAKSA zagra z Bre Banca Lannutti Cuneo. Nasz zespół gotowy jest na tę batalię. Mimo drobnych urazów trenerzy mają do dyspozycji pełną kadrę z nieobecnymi w ostatnim meczu ligowym z Jastrzębskim Węglem Pawłem Zagumnym i Marcinem Możdżonkiem. Zapowiada się wielkie widowisko, bo po drugiej stronie siatki zagrają przecież znakomici siatkarze. Serb Nikola Grbić to jeden z najlepszych rozgrywających na świecie. Przyjmujący Earvin Ngapeth to gwiazda reprezentacji Francji. Trzeba do tego dodać mocnych skrzydłowych: Wouta Wijsmansa i Olega Antonowa, olbrzyma z Bułgarii Cwetan Sokołow, czy solidnego reprezentanta Słowacji Emanuela Kohuta.
Cuneo w rodzimych rozgrywkach zajęło czwarte miejsce w sezonie zasadniczym. W 22 meczach zdobyło 43 punkty. Lepsze okazały się ekipy: Diatec Trentino, Lube Banca Macerata i Copra Piacenza.
Zespół Bre Banca ma jednak swoje problemy, bo niedawno skład opuścił Luigi Mastrangelo. Ikona włoskiej siatkówki i uznawany za jednego z najlepszych środkowych na świecie pokłócił się z trenerem. Teraz ciężko jest go zastąpić na środku siatki, co z konieczności stara się robić nominalny atakujący Cwetan Sokołow. Jednak i bez swojej gwiazdy Cuneo jest bardzo groźne.
Atutem naszego zespołu może być aklimatyzacja. ZAKSA na dalekiej Syberii jest już od poniedziałku. Włosi do Omska dotarli dopiero w czwartek. Dziś oba zespoły po raz pierwszy mogły trenować, po półtorej godziny w hali, w której jutro stoczą walkę o finał.
- Musimy zagrać najlepszą siatkówkę, jaką tylko potrafimy. Musimy pokazać nie tylko siłę, ale też serce do gry - mówił na konferencji prasowej Roberto Piazza, trener Cuneo.
- To jednej z najlepszych turniejów na świecie. Jesteśmy szczęśliwi, że znaleźliśmy się wśród drużyn, która biorą udział w tych zawodach - przyznał Daniel Castellani, szkoleniowiec ZAKSY.
Transmisja ze spotkania od godz. 13.30 czasu polskiego w Polsacie Sport oraz Radiu Park i Radiu Opole.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.