Liga Mistrzów | 2011-10-19 11:47:15 | Nadesłał: Sylwia Marszałek | Źrodlo: plusliga.pl
Po siedmiu chudych latach Liga Mistrzów ponownie zawitała do Kędzierzyna-Koźla. Wicemistrzowie kraju zeszłorocznym sukcesem zapewnili sobie uczestnictwo w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach. ZAKSA w środę zmierzy się z mistrzem Serbii, Partizanem Belgrad. - Chcemy wygrać, a później zobaczymy co będzie - mówi środkowy Wojciech Kaźmierczak.
PlusLiga: Nastroje w zespole są chyba znakomite. Po zwycięstwie nad Skrą ostatnio również w trzech setach „odsyłacie” kolejnego potentata PlusLigi. Od samego początku rozgrywek narzuciliście ostre tempo w walce o mistrzowski tytuł.
Wojciech Kaźmierczak: - Generalnie każde punkty nas cieszą, a z tymi najmocniejszymi, to już najbardziej. Liga jest długa, a to dopiero początek i przyjdą jeszcze słabsze momenty. Mam nadzieję, że nie będzie ich zbyt wiele, a jak już się nam trafią, to musimy sobie z nimi radzić. Ciężko trenujemy i stawiamy sobie jak najwyższe cele. Tę poprzeczkę ustawiliśmy sobie wysoko po to żeby wygrywać właśnie takie mecze, jak ten ostatni z Resovią.
Większość zespołów jest jeszcze na etapie zgrywania i daleko im do optymalnej dyspozycji. ZAKSA natomiast już wydaje się, że złapała dobrą formę…
- Wolelibyśmy, żeby ta optymalna forma przyszła na play-off. Podchodzimy do naszych wyników ze spokojem, bo raz jeszcze powtórzę - to jest początek ligi i w pierwszej kolejności liczą się punkty, których trzeba uzbierać jak najwięcej. Cieszy fakt, że potrafimy ograć Skrę, czy Resovię w trzech setach, ale na szczytową formę przyjdzie jeszcze czas.
W przeszłości bywało już tak, że po bardzo dobrej rundzie zasadniczej w play-off szło wam już znacznie gorzej…
- Życie nas nauczyło, że dwa razy ustrzeliliśmy przysłowiowego buraka. Zapominamy jednak o tamtych rzeczach, choć ja akurat brałem w tym udział. Mamy w głowach fantastyczny zeszły sezon i tego się trzymajmy. Trzon naszego zespołu został utrzymany, doszło kilku nowych zawodników, którzy bardzo szybko się wkomponowali i ze zgraniem nie ma dużego problemu.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.