Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » CEV Cup

CEV Cup | 2018-12-04 19:51:21 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: indykpolazs.pl

Dokończyć dzieła w Salonikach

Fot.: Anna Jabłczyk

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn od poniedziałkowej nocy przebywają w Salonikach, aby w środę zmierzyć się z miejscowym PAOK w rewanżowym meczu 1/16 Pucharu CEV. Początek o godz. 18:00.

Podróż siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn do greckich Salonik rozpoczęła się już w poniedziałkowy wieczór. Wtedy to ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wzbiła się w przestrzeń, aby po dwóch godzinach lotu dotrzeć do miejsca przeznaczenia. We wtorek akademicy odbyli dwa treningi.

- Czuje się bardzo dobrze po przylocie – mówi Jan Hadrava, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn. – Myślałem, że będzie gorzej, bowiem dopiero o 1 w nocy dotarliśmy do hotelu. Rano trzeba było wstać na trening o godzinie 10. Jest jednak bardzo dobrze.

Podopieczni trenera Roberto Santilliego w spotkaniu przed własną publicznością, oddali tylko jednego seta drużynie PAOK Saloniki. Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy brylowali prawie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zaczynając od dokładniejszego przyjęcia (62% do 40%), po przez skuteczniejszy atak (48% do 43% skuteczności), kończąc na większej liczbie bloków (10:8). Grecy natomiast zanotowali większą liczbę asów serwisowych (5:4). Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród gospodarzy był Paweł Pietraszko (16 pkt.), a u przyjezdnych Ivan Marquez (20 pkt.).

Siatkarze z Olsztyna w weekend skupili się wyłącznie na treningach, bowiem przez rozgrywane w Polsce, Klubowe Mistrzostwa Świata, spotkania ligowe nie odbywały. Natomiast Podopieczni trenera Sergiu Stancu, w sobotę pokonali na wyjeździe bez straty seta drużynę Kifisia.

- Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie – przyznaje czeski atakujący. – Musimy dobrze zagrywać, aby w kolejnych akcjach, móc dobrze obronić. Gospodarzom mogą również sprzyjać kibice, bowiem na trybunach może być gorąca atmosfera. W środę chcemy pokazać, że to my zasługujemy na awans do kolejnej rundy, zwyciężając na trudnym terenie!

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane