Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Transfery

Transfery | 2010-12-15 17:42:44 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: Zagłębie Lubin SA

Abwo od stycznia graczem Zagłębia

Fot.: Dawid Ćmielewski

Nigeryjski skrzydłowy David Solomon Abwo będzie od stycznia piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin. Miedziowi porozumieli się z aktualnym klubem zawodnika – węgierskim Lombard Papa FC. Zagłębie wypożyczy reprezentanta Nigerii na pół roku z opcją transferu definitywnego.

Lubinianie poważnie interesowali się Abwo już latem. Piłkarz zagrał nawet w dwóch grach sparingowych Zagłębia, ale wówczas nie doszło do transferu z powodu rozbieżności finansowych. Temat wrócił. Wysiłki się opłaciły. Teraz kwestia transferu została sfinalizowana. - To bardzo szybki zawodnik, który potrafi wygrywać pojedynki jeden na jednego. Nie mamy wielu takich piłkarzy w kadrze. Gdyby udało się go sprowadzić, byłby dla nas wzmocnieniem - mówił już latem trener Marek Bajor.

24-letni Abwo swoją karierę rozpoczął w rodzimym klubie Enyimba International. Pod koniec roku 2005 trafił do tureckiego Gencerbirligi. Następnie reprezentował barwy francuskich Dijon i US Creteil-Lusitanos. Od tego roku gra w Lombardzie. Aktualnie, siódmym zespole w tabeli węgierskiej ekstraklasy. Abwo w obecnym sezonie wystąpił w 16 meczach, w których zdobył 4 bramki i zanotował dwie asysty.

Portal transfermarkt.de wycenia go na 300 tysięcy euro.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane