Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Sparingi

Sparingi | 2009-02-13 20:54:33 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: WKS Śląsk Wrocław SA

Sparing: Śląsk Wrocław - Rad Belgrad 2:1

Fot.: Dawid Ćmielewski

Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza w kolejnym meczu sparingowym na Cyprze nie dał się pokonać. Potyczka miała niecodzienny przebieg, bowiem arbiter aż trzykrotnie dyktował rzut karny. Gole dla wrocławian zdobyli Marek Gancarczyk i Sebastian Mila.

– Mecz rozgrywany był w bardzo dobrych warunkach, zarówno jeśli chodzi o stan boiska, jak i pogodę. Aura nam sprzyja, dziś w ciągu dnia temperatura dochodziła nawet do 20 stopni Celsjusza – informuje kierownik Zbigniew Słobodzian. W drugiej połowie meczu na murawie pojawił się Jarosław Fojut i wywarł bardzo dobre wrażenie. – Widać, u niego angielski styl - dobrze gra głową, nie odstawia nogi – dodaje Słobodzian.

Piłkarze Śląska wyśmienicie rozpoczęli spotkanie. Już w 8 minucie Wojciech Górski obsłużył podaniem Marka Gancarczyka, a skrzydłowy nie zmarnował okazji i wyprowadził drużynę WKS-u na prowadzenie.
To już druga bramka zawodnika na Cyprze, wcześniej do kapitulacji zmusił golkipera Crveny zvezdy Belgrad. W 19 minucie rywale doprowadzili do wyrównania. Piłka trafiła w polu karnym w rękę Piotra Celebana i arbiter wskazał na 11. metr. Rzut karny na bramkę zamienił Sasa Vidović. Wrocławianie tuż przed przerwą wyszli ponownie na prowadzenie. W 45 minucie sfaulowany został Vuk Sotirović i sędzia podyktował rzut karny, tym razem dla Śląska. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Sebastian Mila.

W drugiej połowie zespół Radu miał szansę na wyrównanie, gdy sędzia po raz trzeci w trakcie meczu podyktował rzut karny. Wojciech Kaczmarek wyczuł jednak intencje strzelca i zdołał odbić futbolowkę.

W zespole Radu wystąpił Aleksandar Todorovski, testowany latem przez trenera Tarasiewicza. Defensor wystąpił w meczu sparingowym z Czarnymi Żagań, jednak nie przekonał do siebie szkoleniowca i piłkarz powrócił na Bałkany.

Śląsk Wrocław – Rad Belgrad 2:1 (2:1)
Bramki: M. Gancarczyk 8’, Mila 45’ (k.) – Vidović 19’

Śląsk (1. poł.): Banaszyński – Wołczek, Celeban, Łukasiewicz, Pawelec – M.Gancarczyk, Mila, Górski, J. Gancarczyk – Sobociński, Sotirović.
Śląsk (2. poł.): W. Kaczmarek – Socha, Pokorny, Fojut, Ćap – Kowal, Ulatowski, Tymiński (70’ Łudziński), K. Kaczmarek – Klofik – Biliński (70’ Szewczuk).

Rad (1.poł): Kahriman, Todorovski, Savić, Vuković, Protić, Radivojević, Vidović, Teodorović, Andrić, Mitrović, Kaluđerović.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane