Reprezentacja | 2010-11-08 12:37:09 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: PZPN
Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda powołał zawodników grających w polskich klubach na zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim i mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej, który odbędzie się 17 listopada o godz. 20.30 w Poznaniu.
Powołania otrzymali:
Bramkarze:
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn)
Przemysław Tytoń (Roda JC Kerkrade)
Obrońcy:
Maciej Sadlok (Ruch Chorzów)
Hubert Wołąkiewicz (Lechia Gdańsk)
Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań)
Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa)
Kamil Glik (US Palermo)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund)
Pomocnicy:
Rafał Murawski (Rubin Kazań)
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund)
Adam Matuszczyk (1.FC Koeln)
Ludovic Obraniak (Lille OSC)
Radosław Majewski (Nottingham Forest)
Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa)
Janusz Gol (GKS Bełchatów)
Napastnicy:
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)
Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok)
Paweł Brożek (Wisła Kraków)
– Paweł Brożek nie był do tej pory w formie, ale w tej chwili jest podstawowym piłkarzem w klubie. Jest groźnym zawodnikiem i takich właśnie potrzebujemy. Janusz Gol zadebiutował w kadrze w Tajlandii. Jest młody, w dobrej formie i trzeba mu dać szansę. Tomasz Jodłowiec to przyszłość w naszej kadrze. Miał kontuzję, teraz gra, jest zdrowy, więc wrócił do reprezentacji. Hubert Wołąkiewicz jest zawodnikiem uniwersalnym – może grać na prawej, lewej obronie i na stoperze. Każdy musi dostać szansę, żebyśmy w przyszłości wiedzieli, na kogo można liczyć - komentuje dzisiejsze powołania Franciszek Smuda.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.