Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Puchar Polski

Puchar Polski | 2011-03-01 16:12:05 | Nadesłał: Grzegorz Góra | Źrodlo: inf. własna

Czy "Górale" podbiją Wawel?

Fot.: Dawid Ćmielewski

Już dziś krakowska Wisła podejmie na własnym stadionie wicelidera I ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Bielszczanie są ostatnim przedstawicielem zaplecza Ekstraklasy w Pucharze Polski. Po raz pierwszy awansowali do 1/4 finału, jednak na drodze do 1/2 będą musieli zmierzyć się z jednym z faworytów - Wisłą Kraków. Biała Gwiazda pod wodzą trenera Maaskanta gra coraz lepiej i wiele wskazuje na to, że mierzy w tym sezonie w podwójną koronę. Przed rundą wiosenną na Reymonta pojawiło się kilku nowych graczy, którzy mają dac Wiśle dublet. Jak na tle Meliksona, Siwakowa czy Genkowa poradzą sobie "Górale"? Zespół trenera Kasperczyka nie "szalał" w tym okienku transferowym, jednak pod Klimczok wrócił dobrze znany w Bielsku Marek Sokołowski i to w jego doświadczeniu trener gości będzie upatrywał dziś szansy.

Za Wisłą przemawia dziś praktycznie wszystko. Stadion, piłkarze (przynajmniej na papierze) i umiejętności, jednak "Górale" pozbawieni presji wyniku mogą upatrywać swej szansy w fakcie, iż wygrać mogą, ale wcale nie muszą. Dla wielu zawodników bielskiego klubu konfrontacja z Wisłą będzie jednym z najważniejszych spotkań w dotychczasowej karierze, więc pozostaje liczyć, że "premiera" rundy wiosennej na nowym obiekcie Wisły będzie emocjonującym widowiskiem.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane