Puchar Polski | 2009-03-17 22:15:42 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: ASInfo
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Remes Pucharu Polski Legia Warszawa pokonała 3:1 czwartoligową Stal Sanok, choć jej gra daleka była od oczekiwań nielicznie przybyłych kibiców i szkoleniowca Jana Urbana.
Faworyzowani gospodarze występujący w eksperymentalnym składzie do 45. minuty remisowali z sensacyjnie prezentującymi się gośćmi 1:1, natomiast przy stanie 2:1 mogli stracić kolejną bramkę. W 84. minucie po dośrodkowaniu Marcina Borowczyka piłka trafiła bowiem w słupek. Trzeciego gola Legia uzyskała w samej końcówce pojedynku. Zawodnicy Stali Sanok bez wątpienia pozostawili po sobie dobre wrażenie.
Rewanż odbędzie się w środę, 8 kwietnia na boisku czwartoligowca.
Bohater meczu: Daniel Niemczyk (Stal Sanok)
Pomocnik Stali mający także predyspozycje do gry w ataku zaprezentował się na obiekcie pretendenta do tytułu mistrza kraju znakomicie. Wysoka ocena jego gry wynika nie tylko z udziału przy bramce Marcina Borowczyka, ale z poczynań ofensywnych w przekroju całego meczu. Niemczyk często nękał obrońców Legii odważnymi akcjami, a jej golkipera nie zawsze sygnalizowanymi strzałami. Pojedynki z nim na długo zapamięta szczególnie Dickson Choto, który dwukrotnie uciekał się do brutalnych fauli, aby go zatrzymać i zażegnać niebezpieczeństwo. Ciężko stwierdzić czy to Stal zagrała tak dobrze, czy też Legia tak słabo, ale nie da się ukryć, iż Daniel Niemczyk długo nie zapomni tego spotkania. Kto wie czy nie wpadł w oko wysłannikom klubów Ekstraklasy...
Tak padły bramki:
1:0 - Legia wyszła na prowadzenie. Tomasz Jarzębowski znakomicie dojrzał Piotra Rockiego, skierował do niego prostopadłą piłkę, a popularny "Rocky" wpadł w pole karne i strzałem w długi róg umieścił ją w siatce.
1:1 - Znakomita kontra Stali! Z piłką wyszedł kapitan zespołu Marek Węgrzyn, zagrał do Daniela Niemczyka, ten wzdłuż linii bramkowej skierował ją do Marcina Borowczyka, a tam napastnik Stali wślizgiem wpakował ją pod poprzeczkę bramki Wojciecha Skaby!
2:1 - Kamil Majkowski ładnie wypatrzył w polu karnym Inakiego Descargę, ten przytomnie zagrał do Adriana Paluchowskiego, a napastnik Legii skierował piłkę do pustej już bramki.
3:1 - Po rzucie rożnym Piotra Gizy najwyżej w polu karnym wyskoczył Jakub Rzeźniczak i precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w prawym górnym rogu bramki.
Kibice:
Nikt na Łazienkowskiej nie oczekiwał od Legii efektownej, porywającej gry. Wiadomo było, że trener Urban zestawi zespół w przeważającej większości z rezerwowych zawodników, lecz oczekiwano, iż zaplecze kandydującego do mistrzostwa klubu upora się bez problemów z o wiele niżej notowaną Stalą. Tak wcale nie było. Rezultat oscylował do 90. minuty w okolicach remisu, a przyjezdni napsuli sporo krwi bezbarwnym gospodarzom. Fani Legii niejednokrotnie dali wyraz swojej frustracji przeciągłymi gwizdami. Dla podopiecznych Urbana dobrze się stało, że nie przybyło ich wielu.
Ciekawostka:
Stal Sanok, niezależnie od wyniku rywalizacji z Legią Warszawa, to absolutny fenomen bieżącej edycji Remes Pucharu Polski. Ten czwartoligowy zespół uczestniczy w zmaganiach 1/4 finału i nie jest wcale powiedziane, że na tym etapie zakończy swój tryumfalny marsz. Jednakże na pewno drużyna ta nie powtórzy w przyszłym roku swojego wyczynu. Z prostego powodu: już odpadła bowiem z rywalizacji w następnej edycji w przedbiegach na szczeblu okręgowym. Drużyną, która znalazła sposób na pogromców m. in. Widzewa Łódź okazał się klub V-ligowy, KS Bieszczady Pamo-Plast Ustrzyki Dolne. Być może tę mało znaną nazwę także wypada zapamiętać...
Legia Warszawa - Stal Sanok 3:1 (2:1)
1:0 Rocki 19. min
1:1 Borowczyk 24. min
2:1 Paluchowski 45. min
3:1 Rzeźniczak 90. min
Żółte kartki:
Legia - Descarga (71.), Koziara (73.)
Stal - Nikody (67.), Borowczyk (85.)
Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)
Widzów: 1500
Legia: Skaba - Descarga, Choto, Kumbev (46. Rzeźniczak), Kiełbowicz - Rocki, Borysiuk (46. Koziara), Jarzębowski, Ostrowski - Majkowski (79. Giza), Paluchowski.
Stal: Pietrzkiewicz - Łuczka, Szałankiewicz, Sumara, Nikody (74. Rajtar) - Kuzicki, Nemczyk, Spaliński (61. Pańko), Węgrzyn - Kosiba, Borowczyk (85. Kijowski).
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.