Piłka Nożna » ME 2016

ME 2016 | 2016-06-21 19:57:41 | Nadesłał: Aleksandra Jarzynka | Źrodlo: inf. własna

Polska lepsza od Ukrainy. Wychodzimy z grupy!

Stało się! Po 30 latach na wielkich turniejach nasza reprezentacja wreszcie wychodzi z grupy. Po wygranej 1:0 z Ukrainą zajęliśmy drugie miejsce w grupie, ustępując Niemcom tylko pod względem ilości bramek.

Selekcjoner Nawałka na dzisiejsze spotkanie nieco zmienił jedenastkę w porównaniu z tą, która zagrała z mistrzami świata. Na stadionie w Marsylii od pierwszych minut zobaczyliśmy m.in. Jodłowca czy Zielińskiego.

Od pierwszych minut widać było, że Ukraińcom zależy, by w meczu "o honor" pokazać się z jak najlepszej strony i spotkanie od początku było dość zacięte. Polacy mieli swoje szanse, ale brakowało skuteczności i pierwsza połowa zakończyła się remisem, 0:0.

W drugiej połowie "złotą" zmianę dał Błaszczykowski, który po przerwie zastąpił na placu gry Zielińskiego. W 54. minucie z prawej strony zszedł z piłką do środka, przełożył na lewą nogę i jak z armaty huknął w samo okienko bramki strzeżonej przez Pjatowa. Na więcej nie było nas stać w tym meczu i 800. spotkanie reprezentacji zakończyło się wynikiem 1:0 dla Polaków.

Awansowaliśmy więc do 1/16 turnieju i w sobotę o 15:00 zmierzymy się z reprezentacją Szwajcarii.

Ukraina - Polska 0:1 (0:0)

Bramki: 54' Błaszczykowski

Ukraina: Pjatow - Fedecki, Chaczeridi, Kuczer, Butko - Stepanenko, Rotań - Jarmołenko, Zinczenko (73. Kowałenko), Konoplanka - Zozula (90. Tymoszczuk)
Polska: Fabiański - Cionek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Krychowiak, Jodłowiec - Kapustka (71. Grosicki), Zieliński (46. Błaszczykowski), Milik (90. Starzyński) - Lewandowski