Piłka Nożna » ME 2008

ME 2008 | 2008-06-26 22:33:00 | Nadesłał: Anna Szłapa | Źrodlo: inf. własna

Hiszpania w finale !

Hiszpanie zostali drugim finalistą piłkarskich Mistrzostw Europy, pokonując pewnie 3:0 reprezentację Rosji, po bramkach Xaviego, Guizy oraz Silvy. W niedzielnym finale zmierzą się z reprezentantami Niemiec.

Już w 4. minucie pierwszej połowy na strzał decydował się Xavi, piłka trafia jednak w nogę jednego z rosyjskich obrońców. Chwilę później okazję na zdobycie bramki miał Torres, ale jego strzał obronił Akinfiejew.

W 9. minucie szansę mieli Rosjanie; po słabym strzale Sajenko piłkę pewnie łapie Casillas. W odpowiedzi Villa zdecydował się na strzał zza linii pola karnego, rosyjski bramkarz broni to uderzenie. Kolejną okazję miał Pawliuczenko, który strzelał z ok. 30 metrów, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką.

W 27. minucie kolejne zamieszanie w polu karnym Rosjan; Iniesta nie trafił w piłkę, po chwili strzelał Torres, ale obok bramki Akinfiejewa. Świetną okazję w 31. minucie miał Pawliuczenko, który uderzył zza pola karnego, piłka minimalnie przeleciała obok słupka bramki Casillasa.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy trener Hiszpanów zmuszony był do zdjęcia z boiska kontuzjowanego Villi, jego miejsce zajął Fabregas.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy pierwszą bramkę w tym meczu zdobyli Hiszpanie;
Xavi przecina ostre podanie Iniesty i pokonuje Akinfiejewa, Hiszpania prowadzi 1:0. Chwilę później mogło być już 2:0; Torres próbował zaskoczyć bramkarza Rosji strzałem z pierwszej piłki, piłka minimalnie nad bramką.

Po zdobyciu bramki Hiszpania wyraźnie dominuje na boisku. W 62. minucie Torres strzela metr od bramki Akinfiejewa. Kilkanaście minut później prowadzi już 2:0 z Rosją po bramce Guizy, który pojawił się na boisku w miejsce Torresa.

Hiszpanie nie zwolnili tempa gry i w 82. minucie zdobyli trzecią bramkę w tym meczu. Fabregas kapitalnie zagrał do Silvy, ten pewnie pokonał Akinfiejewa. W 88. minucie Rosjanie mieli okazję na zdobycie honorowej bramki w tym meczu, strzał Syczewa fantastycznie obronił jednak Casillas. Mecz cztery minuty później zakończył belgijski sędzia, Hiszpania wygrywa 3:0 i w niedzielę zagra w finale z Niemcami.

Rosja - Hiszpania 0:3 (0:0),

Bramki: Xavi (50), Guiza (73), David Silva (82).

Rosja: Igor Akinfiejew - Aleksander Aniukow, Wasilij Bieriezucki, Siergiej Ignaszewicz, Jurij Żyrkow - Konstantin Zyrianow, Siergiej Siemak, Igor Siemszow (56-Dinijar Bilialetdinow), Iwan Sajenko (57-Dmitrij Syczew) - Andriej Arszawin, Roman Pawliuczenko.

Hiszpania: Casillas - Sergio Ramos, Puyol, Marchena, Capdevila - Iniesta, Marcos Senna, Xavi (69-Xabi Alonso), David Silva - David Villa (34-Fabregas), Fernando Torres (69-Guiza).

Sędzia: Frank de Bleeckere (Belgia)