Pozostałe ligi | 2009-12-05 08:42:18 | Nadesłał: Łukasz Szymański | Źrodlo: inf. własna
W najbliższy weekend zostanie rozegrana już szesnasta seria spotkań ligi francuskiej, atak więc powoli zbliżamy się do półmetka sezonu. Tym razem najciekawiej powinno być w Nicei i Bordeaux.
Olympique Marsylia zagra kolejny mecz o być albo nie być w walce o mistrzostwo kraju. Tym razem zespół Deschampsa jedzie do Nicei rozegrać pojedynek derbowy. Gospodarze tego pojedynku to ligowy średniak, ale jak każda drużyna tego typu nieźle radzi sobie na swoim stadionie. Do tej pory Nicea w siedmiu meczach przed własną publicznością odniosła cztery zwycięstwa, raz zremisowała i dwa razy przegrała. W tym sezonie już na Lazurowym Wybrzeżu poległ sromotnie Lyon przegrywając 1:4. Marsylczycy natomiast mają problem z ustabilizowaniem formy. Świetne partie przeplatają słabymi, i taka właśnie trafiła im się w poprzednim tygodniu, kiedy przegrali w Lens 0:1. Poza tym, kto wie czy OM nie będzie już myślami przy wtorkowej konfrontacji z Realem w Lidze Mistrzów, wszak ma jeszcze szansę awansować do następnej rundy pod warunkiem pokonania Królewskich. W ostatnim dwudziestoleciu Nicea tylko dwa razy wygrywała u siebie z rywalem z Marsylii, w 2002 i 2006 roku. W maju Olympique wygrało 2:0 po bramkach Nianga i Brandao.
O 21:00 w sobotę rozpocznie się spotkanie między Bordeaux i PSG. Goście przystąpią do tego pojedynku uskrzydleni zwycięstwem nad Auxerre w poprzedniej kolejce, wszak ograli wtedy lidera tabeli. I tym razem zmierzą się z zespołem przewodzącym ligowej stawce. Żyrondyści wykorzystali ubiegłotygodniową wpadkę ekipy Ireneusza Jelenia i awansowali na pierwsze miejsce. Na pewno ogromnym osłabieniem paryżan jest kontuzja ich pierwszego bramkarza, Gregory Coupet'a, który w niegroźnej sytuacji złamał nogę tydzień temu. Dotychczas w 34 potyczkach obu zespołów na Stade Chaban-Delmas aż 20 razy zwyciężali gospodarze, piłkarzom ze stolicy udało się to tylko sześć razy. W pozostałych ośmiu meczach padały remisy.
W niedzielę Auxerre podejmie Nancy. Jeżeli przegrana w Paryżu była tylko wypadkiem przy pracy to Jeleń i spółka powinni bez większych problemów poradzić sobie z tym rywalem. Nancy to szesnasty zespół ligi, który co prawda nieźle spisuje się na wyjazdach (trzy wygrane, remis i cztery porażki), ale jeżeli AJA chce powalczyć o czołowe lokaty w tym sezonie to takie starcia powinno wygrywać.
Ostatnią konfrontacją kolejki będzie mecz Lille - Lyon. Piłkarze z północy Francji w tym sezonie zawodzą swoich sympatyków zajmując miejsce w środku stawki. Jednak na własnym boisku to nadal mocny przeciwnik, przekonało się o tym Bordeaux, czy przed tygodniem Valenciennes, które poległo tam aż 0:4. Lyon w lidze nie wygrał od trzech spotkań (trzy remisy). Również podczas poprzedniej wizyty w Lille nie zaznał smaku zwycięstwa przegrywając tamten pojedynek 0:2.
5 grudnia
Montpellier HSC - Le Mans 19:00
OGC Nice - Olympique Marsylia 19:00
Stade Rennais FC - FC Lorient 19:00
AS Saint-Etienne - FC Sochaux 19:00
Valenciennes FC - AS Monaco 19:00
Girondins Bordeaux - Paris Saint-Germain 21:00
6 grudnia
AJ Auxerre - AS Nancy 17:00
Boulogne - RC Lens 17:00
Grenoble Foot - Toulouse FC 17:00
Lille OSC - Olympique Lyon 21:00
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.