Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie

Ligi polskie | 2026-01-08 11:15:38 | Nadesłał: Magdalena Ćmielewska | Źrodlo: inf. prasowa

Luis da Silva wzmacnia GKS Tychy

Do drużyny prowadzonej przez Łukasza Piszczka dołączył Luis da Silva. To 26-letni defensor mający doświadczenie na europejskich i polskich boiskach. Portugalczyk związał się z GKS-em Tychy umową obowiązującą do 30 czerwca 2028 roku.

Luis Silva urodził się w Oeiras, miejscowości oddalonej o nieco ponad 20 kilometrów od Lizbony. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Benfice, stopniowo szkoląc się w jej kolejnych grupach wiekowych aż do U-17. Następnie przeniósł się na Wyspy Brytyjskie, a konkretniej do zespołu Stoke City, gdzie grał między innymi w rezerwach. Po trzech latach obrońca zdecydował się jednak wrócić do Portugalii. Wówczas zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W 2021 roku Silva trafił do cypryjskiego EN Paralimniou. Barw tego klubu bronił przez blisko dwa lata, notując prawie 50 rozegranych meczów, cztery bramki i dwie asysty. Po tym okresie obrońca zawitał w polskiej lidze. Zasilił szeregi ekstraklasowego Widzewa Łódź, dla którego występował na przestrzeni dwóch kolejnych sezonów. W sumie zaliczył 53 spotkania.

W ostatnich miesiącach nowy zawodnik był związany z Anorthosisem. Dla drużyny z Famagusty zagrał czterokrotnie w rozgrywkach ligowych. Co ciekawe, Luis Silva może pochwalić się również sporym doświadczeniem w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii. Spotkał się w nich chociażby z Rafaelem Leao i Joao Felixem. Z kadrą do lat 17 zdobył natomiast tytuł mistrza Europy.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane