Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » I Liga

I Liga | 2019-05-31 15:43:42 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Bartosz Biel zostaje w Bełchatowie

W nowym sezonie drużyna PGE GKS Bełchatów będzie nadal mogła liczyć na pomoc Bartosza Biela, który podpisał dziś nowy, dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

W zakończonym awansem do Fortuna 1 Ligi sezonie „Bielik” wystąpił w 34 meczach II ligi i Pucharu Polski z czego 27 w pierwszej jedenastce. Łącznie 25-letni skrzydłowy zaliczył 2.421 minuty strzelając 7 goli i dodając 4 asysty.

Przypomnijmy, że dzięki zapisom w umowach, po awansie automatycznie przedłużone zostały kontrakty z Bartłomiejem Bartosiakiem, Mikołajem Grzelakiem, Marcinem Ryszką, Mateuszem Szymorkiem, Mikołajem Boćkiem i Marcinem Grolikiem.

Z kadry z ubiegłego sezonu nadal obowiązują także umowy z Pawłem Czajkowskim, Arturem Golańskim, Dawidem Kocyłą, Danielem Niźnikiem, Viktorem Putinem i Mateuszem Stolarczykiem.

Bartosz Biel jako pierwszy przedłużył kontrakt z PGE GKS Bełchatów i to od razu o dwa lata. Pomocnik przyjechał w trakcie przerwy urlopowej, by złożyć podpis.

Długo zastanawiałeś się nad propozycją klubu w sprawie nowej umowy?

- Szczerze powiem, że niedługo. Jak tylko dyrektor odezwał się w sprawie nowego kontraktu, od razu wiedziałem, że chciałbym tu zostać. To było moim priorytetem, choć miałem dwie inne propozycje. Dobrze się tu czuję, odnalazłem się w tym środowisku i nie ukrywam, że zależy mi na tym klubie i tym, co się tu dzieje. Rozmowa trwała więc kilka minut, zaproponowane warunki zaakceptowałem i umówiliśmy się na podpisanie kontraktu. Przyjechałem w pierwszym możliwym terminie i sfinalizowaliśmy wszystko. Nie było podstaw ku temu, by cokolwiek przeciągać.

Wróćmy jeszcze na chwilę do poprzedniego sezonu. 7 plus 4?

- Niezłe cyfry, choć mogłyby być zdecydowanie lepsze. Cieszę się, że znajdowałem się w sytuacjach bramkowych, mogę żałować tylko, że więcej nie pokonałem bramkarzy rywali. Mam nadzieję, że sytuacje będą także w I lidze i te statystyki jeszcze podkręcę.

Czy Bartosz Biel może być jeszcze szybszy?

- Nie wiem, ale mam nadzieję, że to się w jakimś stopniu można jeszcze poprawić. Będę dążył do tego, żeby nie tylko szybkość była moją najlepszą cechą, ale chcę poprawić inne aspekty.

Dla wielu obserwatorów nasz awans był zaskoczeniem w związku z czym stawiają nas w gronie drużyn, które będą walczyć jedynie o utrzymanie . Jak się na to zapatrujesz?

- Przed zakończonym niedawno sezonem II ligi także nie byliśmy widziani wśród ekip, które mogą o awans powalczyć. Ja natomiast po kilku dniach i treningach w Bełchatowie wiedziałem, że ten zespół stać na to, by włączyć się do walki o podium. Dlatego mówiłem rok temu, że jesteśmy w stanie to zrobić. Nie rzucałem słów na wiatr, choć nie dawałem przecież gwarancji, że będzie awans czy nawet mistrzostwo ligi. Wiedziałem, na co mnie stać, na co stać ludzi wokół. Z perspektywy czasu to się stało, bo na boisku wywalczyliśmy najwięcej punktów.

- Tak jak przed poprzednim sezonem powiedziałem, że jesteśmy w stanie osiągnąć sukces tak na ten sezon jestem przekonany, że środek tabeli to minimum, na które nas stać. Pamiętajmy, że po reformie więcej zespołów będzie mocniej zaangażowanych w grę o „coś”, więc wszystko będzie możliwe do ostatniej kolejki. Tu zapewnień nie mogę składać, bo zaplecze Ekstraklasy, to już wyższy poziom, lepsi zawodnicy i na pewno musimy dużo pracować, żeby ten poziom osiągnąć i walczyć z każdym jak równy z równym.

Do powrotu do treningów jeszcze dwa tygodnie. Co będzie się działo w Twoim życiu w tym czasie?

- Przede mną ślub 15 czerwca w Łodzi, więc teraz dwa tygodnie przygotowań do tej uroczystości. Swoją robotę na boisku wykonaliśmy, więc można się skupić na innych ważnych sprawach. Do drużyny wrócę 17 czerwca i bez taryfy ulgowej.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane