Piłka Nożna » Ligi polskie » I Liga

I Liga | 2019-03-24 17:28:02 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Podsumowanie 25. kolejki Fortuna 1 Ligi

3 mecze i 3 remisy to bilans spotkań w Fortuna 1 Lidze. Do niespodzianki doszło w Olsztynie, gdzie Stomil podzielił się punktami z Rakowem. Bramek nie zobaczyli kibice w Krakowie, gdzie remisem zakończyło się spotkanie Garbarni z Wigrami. Również w Poznaniu doszło do podziału punktów.

Stomil Olsztyn – Raków Częstochowa 1:1

Komplet widzów obejrzał mecz Stomilu Olsztyn z liderem Fortuna 1 Ligi – Rakowem Częstochowa. Pomimo wielu sytuacji z jednaj i drugiej strony spotkanie zakończyło się remisem. Dla ekipy Marka Papszuna to pierwsza strata punktów w tym roku. Co więcej Stomil przerwał passę Rakowa 9 wygranych meczów z rzędu w Fortuna 1 Lidze. To jednak nie jedyna passa ekipy z Częstochowy, bowiem dla lidera był to 23 kolejny mecz bez porażki. Stomil pozostaje niepokonany w 2019 roku i nad strefą spadkową ma 1 punkt przewagi.

Garbarnia Kraków – Wigry Suwałki 0:0

Dla obu ekip był to mecz o sześć punktów. Oba zespoły znajdują się w strefie spadkowej i punktów potrzebują, jak tlen. W Krakowie zobaczyliśmy dużo walki, ale zabrakło tego, co najważniejsze, czyli bramek. Po końcowym gwizdku żadna ze stron nie mogła być zadowolona. Garbarnia pozostała na ostatniej pozycji w tabeli, z kolei Wigry nie wykorzystały szansy na opuszczenie strefy spadkowej.

Warta Poznań – GKS Tychy 1:1

W jedynym niedzielnym spotkaniu Warta Poznań zremisowała z GKS-em Tychy 1:1. Goście doprowadzili do wyrównania w 90. minucie spotkania. Beniaminek z Poznania nie wykorzystał szansy na odskoczenie od strefy spadkowej. Przewaga nad 16 w tabeli Wigrami wynosi tylko 2 punkty. Dla tyszan to 2 remis z rzędu i 2 w stosunku 1:1. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zajmują 10 miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.