I Liga | 2018-11-17 19:35:48 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa
W pojedynku beniaminków lepsza okazała się Garbarnia. Stomil prowadził po 45 minutach 3:0. Niewiele brakowało jednak, by mecz z Bytovią zakończył się remisem. Wyjazdową niemoc w Głogowie przełamał GKS Tychy. Prymat w lidze potwierdził Raków Częstochowa.
W związku z powołaniami rozegrano cztery spotkania na zapleczu ekstraklasy. W sumie zobaczyliśmy aż 15 bramek. Najwięcej padło na stadionie beniaminka, GKS Jastrzębie - 6.
GARBARNIA KRAKÓW - WARTA POZNAŃ 2:1
Dokładnie 83 lata temu Garbarnia grając na stadionie Wisły, pokonała warszawską Legię aż 8:0. Dziś kibice "Młodych Lwów" liczyli przede wszystkim na 3 punkty, które pozwoliłyby złapać kontakt z pozostałymi ekipami znajdującymi się na dole tabeli. Warta liczyła na przełamanie dwóch z rzędu porażek, a także sprawienie miłej niespodzianki swojemu trenerowi. Petr Nemec prowadzi Wartę już od 736 dni! Najważniejsze wydarzenia meczu w Krakowie wydarzyły się w samej końcówce meczu. Goście do 88. minuty prowadzili, ale wtedy sprawy w swoje ręce wziął Wróbel. Okazał się on prawdziwym asem w talii Bogusława Pietrzaka, dwukrotnie pokonując w samej końcówce spotkania bramkarza Warty i dając gospodarzom upragnione zwycięstwo. Co ciekawe strzelił w tym sezonie już trzy bramki ekipie z Poznania. - Myślę, że jest to początek naszej bardzo ciężkiej drogi do utrzymania, w co głęboko wierzę - powiedział po meczu Bogusław Pietrzak.
STOMIL OLSZTYN - BYTOVIA BYTÓW 3:2
11 sierpnia 2017, 3. kolejka sezonu 2017/2018. Stomil pokonuje 3:1 Podbeskidzie. To wtedy "Duma Warmii" po raz ostatni przed własną publicznością strzelila 3 bramki. Dzisiejsze zwycięstwo cenne tym bardziej, bo Stomil opuścił strefę spadkową Fortuna 1 Ligi. Bytovia kontynuuje serię bez zwycięstwa na zapleczu ekstraklasy. Dla "Czarnych Wilków" był to 10 kolejny mecz bez zdobytych trzech punktów.
CHROBRY GŁOGÓW - GKS TYCHY 0:1
19. kolejkę na długo zapamiętaja w Tychach. GKS po raz pierwszy w tym sezonie wygrał spotkanie wyjazdowe. Ponadto tyszanie zwyciężyli w lidze po raz drugi z rzędu. Dzięki wygranej, GKS awansował na 10 pozycję w tabeli. - To pierwsze trzy punkty na wyjeździe i zasłużone zwycięstwo, z dobrą postawą moich piłkarzy. Praktycznie przez całe spotkanie nie dopuściliśmy przeciwnika do sytuacji – przyznał Ryszard Tarasiewicz. Trwa niemoc Chrobrego Głogów. Głogowianie nie wygrali od 6 spotkań. Ekipie Grzegorza Nicińskiego bije też licznik bez strzelonego gola. Bramka rywali jest zaczarowana dla piłkarzy Chrobrego od 434 minut.
GKS JASTRZĘBIE - RAKÓW CZĘSTOCHOWA 1:5
To już 16 kolejny mecz Rakowa bez porażki w Fortuna 1 Lidze. Tym razem lider rozgrywek nie dał szans beniaminkowi z Jastrzębia. Podopieczni Marka Papszuna odnieśli 12 zwycięstwo w tym sezonie i nad drugim ŁKS-em mają w tym momencie 8 punktów przewagi. GKS poniósł pierwszą porażkę u siebie od 15 września. Była to też najwyższa przegrana graczy Jarosława Skrobacza od powrotu na zaplecze ekstraklasy.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.