Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » I Liga

I Liga | 2018-02-20 19:30:55 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Więcej awansów z Nice 1 Ligi do Ekstraklasy

Ekstraklasa ustaliła kształt reformy swoich rozgrywek. Kolejne zmiany mogą dotknąć kluby Nice 1 Ligi.

Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. przedstawiła zarządowi PZPN rekomendacje dotyczące systemu rozgrywek od sezonu 2019/20. W Ekstraklasie obowiązywać ma system ESA-37, czyli szesnaście zespołów z rundą zasadniczą, a następnie finałową bez podziału punktów. Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. postanowiła zarekomendować więc obecny model rozgrywek.

Istotną dla Nice 1 Ligi zmianą są zasady spadków z Ekstraklasy. Od sezonu 2019/2020 z Ekstraklasy mają spadać trzy zespoły. Tyle samo zespołów awansuje do najwyższej klasy rozgrywkowej z Nice 1 Ligi. Oznacza to szansę na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej dla kolejnego pierwszoligowca.

Planowana przez PZPN zmiana w ramach Nice 1 Ligi miałaby obejmować formułę awansu trzeciego zespołu. Dwie pierwsze drużyny miałyby uzyskać awans bezpośrednio. Z kolei trzecia miałaby zostać wyłoniona w wewnętrznych barażach zespołów z miejsc 3-6. Omawiana koncepcja spowodowałaby dynamizację rozgrywek Nice 1 Ligi. Dzięki proponowanym meczom barażowym, zwiększyłaby się rywalizacja drużyn walczących o awans do Ekstraklasy.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane