Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » I Liga

I Liga | 2018-01-11 16:16:42 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Jacek Paszulewicz trenerem GKS-u Katowice

Jacek Paszulewicz związał się z GKS-em umową, która będzie obowiązywała przez rok z opcją jej przedłużenia.

Jacek Paszulewicz, urodzony 15 stycznia 1977 r., karierę sportową rozpoczął w Gdańsku reprezentując miejscową Polonię. W trakcie dwunastu lat profesjonalnej gry, występował także w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego, Polonii Warszawa, Śląska Wrocław, Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, Widzewa Łódź, Wisły Kraków i na sam koniec kariery w Górniku Zabrze (sezon 2006/2007). W 107 rozegranych meczach na poziomie Ekstraklasy strzelił 11 bramek. Po zakończeniu gry postanowił spróbować swoich sił na trenerskiej ławce. Przez ostatnie dwa lata pracował w Olimpii Grudziądz.

W trakcie pracy w Grudziądzu dał się poznać jako ekspert od zdobywania punktów wiosną. W rundzie rewanżowej sezonu 2015/2016 Olimpia wywalczyła 28 punktów i była gorsza tylko od Arki Gdynia. Dzięki temu klub uratował się przed spadkiem. Rok później grudziądzanie skończyli drugą część sezonu z dorobkiem 35 punktów, najlepszym w lidze. Warto także odnotować, że Olimpia była na pierwszym miejscu w tabeli Pro Junior System w sezonie 2016/2017 Nice 1 ligi.

Jacek Paszulewicz związał się z GKS-em umową, która będzie obowiązywała przez rok z opcją jej przedłużenia. - Dokonaliśmy takiego wyboru z uwagi na realizację nowych wyzwań GKS-u. Zmiany będą dotyczyły wielu aspektów funkcjonowania klubu. Nie jest to decyzja przypadkowa, jest dobrze przemyślana – podkreśla Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GKS-u.

Jedną z pierwszych decyzji trenera Jacka Paszulewicza jest przyspieszenie startu przygotowań do rundy wiosennej. Piłkarze rozpoczną je w piątek 12 stycznia. - Przychodząc do GieKSy, jestem pełen optymizmu. Wiem, że aspiracje i oczekiwania są duże. Nie jest mi to obce i nie boję się wyzwań. Spróbuję dołożyć swoją cegiełkę do tego, by GKS znalazł się w najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi trener Paszulewicz.

Za przygotowanie fizyczne piłkarzy GKS-u odpowiedzialny będzie profesor Zbigniew Jastrzębski, który współpracował m.in. z reprezentacją Polski Pawła Janasa. Wkrótce przedstawimy pozostałych członków nowego sztabu szkoleniowego.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane