Piłka Nożna » Ligi polskie » I Liga

I Liga | 2017-08-30 08:42:16 | Nadesłał: Krzysztof Wilk | Źrodlo: inf. własna

Nice 1 Liga po 6. kolejce

Powoli zaczyna się stabilizować czołówka I ligi, gdzie na czele są dwa zespoły dolnośląskie. W strefie spadkowej są obaj tegoroczni spadkowicze z Ekstraklasy i jeden spadkowicz sprzed roku. W tej kolejce padła rekordowa liczba remisów, których było aż 7. Padło w niej najwięcej, bo 28 goli. Po 2 zdobyli Jakub Bąk z Chojniczanki i Szymon Lewicki z Zagłębia.

Skoro tylko dwa mecze zostały rozstrzygnięte, to dlatego nie ma wielkich przetasowań. Swoje mecze wygrały zespoły Chojniczanki i Puszczy. Najbardziej zyskała drużyna z Chojnic, która awansowała z 7. miejsca na 3.
Zespołami, które w tej kolejce przegrały są zespoły będące na dwóch ostatnich miejscach, czyli Wigry i Ruch.

Najwięcej emocji dostarczyły dwa mecze, w których padło najwięcej bramek. W 89 minucie meczu Chojniczanka – Ruch było 3:1, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:3. Z kolei GKS Tychy przegrywał z Podbeskidziem 1:3, by w 90 minucie doprowadzić do remisu.

O dużym pechu mogą mówić piłkarze Odry, którzy wyrównującą bramkę stracili w doliczonym czasie gry. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że przy tej akcji zawodnik GKS-u odbił piłkę ręką, a sędzia tego nie zauważył. Przez to Odra zamiast na 2. jest na 4. miejscu.

W rywalizacji snajperów trzech piłkarzy ma po 4 trafienia. Są to: Maciej Domański (Puszcza), Jakub Vojtuš (Miedź) i Marcin Wodecki (Odra).