Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2024-02-08 14:28:37 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: kkslech.com

Polska liga wraca do otwartej telewizji

W rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 władze Telewizji Polskiej nabyły prawa do pokazywania jednego wybranego przez siebie meczu w każdej kolejce Ekstraklasy. Latem TVP nie pozyskało już sublicencji na pokazywanie PKO Ekstraklasy, wiosną ligowe mecze ponownie zagoszczą na otwartych kanałach.

Przed trwającym sezonem ligowym Telewizja Polska zrezygnowała z zakupu sublicencji na transmitowanie łącznie 34 meczów PKO Ekstraklasy 2023/2024. W TVP zmienił się prezes, który miał inne priorytety, a nieoficjalnie mówiło się o kwocie w okolicach 70 milionów złotych, którą chciał Canal+ od Telewizji Polskiej za przyznanie zgody na pokazywanie wybranego meczu podczas każdej kolejki ligowej.

Teraz Telewizja Polska kupiła sublicencję i wiosną pokaże w sumie 15 spotkań w ramach PKO Ekstraklasy 2023/2024. TVP będzie transmitowało jedno wybrane przez siebie spotkanie w każdej kolejce, a maksymalnie sześciominutowe skróty z każdego meczu w danej serii spotkań zamierza pokazywać w swoim magazynie GOL (w każdy poniedziałek po godzinie 20:00 na antenie TVP Sport). Głównym kanałem, na którym Telewizja Polska zamierza transmitować wybrany przez siebie mecz w konkretnej kolejce będzie TVP Sport, aczkolwiek niewykluczone są transmisje także na TVP1 lub TVP2.

Telewizja Polska na mocy sublicencji uzyskała również prawa do transmitowania gali Ekstraklasy, która oficjalnie zakończy sezon 2023/2024 i odbędzie się w poniedziałek, 27 maja w Warszawie. Dodatkowo fragmenty poszczególnych spotkań rozegranych w rundzie wiosennej znajdą się na kanałach social media należących do Telewizji Polskiej.

W 20. kolejce TVP pokaże na żywo mecz Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin. Następnie będą transmitowane spotkania Legia Warszawa – Puszcza Niepołomice, Korona Kielce – Legia Warszawa, Raków Częstochowa – Lech Poznań oraz Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław.

Otwarte transmisje łącznie 15 meczów Ekstraklasy wiosną 2024 pozwolą dotrzeć do większego grona odbiorców.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane