Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2019-06-13 18:07:35 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Cezary Miszta w Legii do 2022 roku

Utalentowany 17-letni bramkarz podpisał nowy, trzyletni kontrakt z Legią Warszawa. Powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski Cezary Miszta przyszedł do stołecznego klubu w 2016 roku i regularnie trenował z I zespołem.

Już jako 15-latek Miszta został zaproszony na swój pierwszy trening z seniorami, a rok później pojechał na obóz przygotowawczy do hiszpańskiego Benidormu jako najmłodszy zawodnik w kadrze. Do tej pory bramkarz wyróżniający się świetnymi warunkami fizycznymi (192 cm) uczestniczył w sześciu zgrupowaniach. Jako zawodnik I zespołu był zgłoszony do rozgrywek LOTTO Ekstraklasy w sezonach 2017/2018 i 2018/2019.

- Cieszę, się, że Legia wierzy w mój potencjał i chce we mnie inwestować. Jestem w klubie już trzy lata i to bardzo ważne dla mojego rozwoju, że zostanę w nim na dłużej - mówi Cezary Miszta.

Urodzony w 2001 roku Miszta jest wychowankiem ŁSR Łuków, z którego odszedł do miejscowego Łukowa. Na Łazienkowską młody golkiper trafił z Motoru Lublin latem 2016 roku. W Legii występował dotąd w drużynie rezerw i zespole U18 (ubiegłym sezonie rozegrał łącznie 16 spotkań).

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Czarek zdecydował się przedłużyć kontrakt z Legią. Obserwujemy, jak duże postępy zrobił od kiedy przyszedł na Łazienkowską. Stworzymy mu najlepsze możliwości do rozwoju i gry - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane