Ekstraklasa | 2019-05-22 16:59:29 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: lechia.pl
Mario Maloca po blisko dwóch latach wraca do Lechii Gdańsk. Doświadczony środkowy obrońca dołączył do Lechii na zasadzie transferu definitywnego, wiążąc się 3-letnią umową.
Maloca jest wychowankiem klubu Kamen Ingrad Velika. W 2006 roku dołączył do drużyny juniorów Hajduka Split. Dwa lata później stał się członkiem kadry pierwszego zespołu tego klubu. W Hajduku spędził osiem sezonów, rozgrywając ponad 200 spotkań i strzelając sześć goli. W lipcu 2015 roku został piłkarzem Lechii Gdańsk, stając się jednym z najważniejszych zawodników gdańskiej drużyny. Mario zapracował sobie na boiskowy tytuł "generała" bloku defensywnego Biało-Zielonych. Zagrał w 61 meczach Lechii i zdobył cztery bramki.
W lipcu 2017 roku trafił do Greuther Fürth, gdzie spędził blisko dwa lata. W niemieckim zespole również wyrósł na jednego z boiskowych liderów, rozgrywając 58 spotkań.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.