Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2019-04-12 16:32:15 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Nowa murawa na Stadionie Miejskim

Zakończyła się całkowita wymiana murawy Stadionu Miejskiego w Gdyni. Prace podzielone były na dwa etapy. Finalny zakładał wyłożenie nowej trawy najwyższej jakości na całej powierzchni do gry. Premiera gdyńskie już 13 kwietnia przy okazji meczu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Arką Gdynia, a Miedzią Legnica.

Decyzja o wymianie nawierzchni zapadła 12 marca br., kiedy to prezydent Gdyni Wojciech Szczurek spotkał się na Stadionie Miejskim z wiceprezydentem Markiem Łucykiem, dyrektorami Gdyńskiego Centrum Sportu: Rafałem Klajnertem, Pawłem Brutelem oraz prezesem Arki Gdynia SSA Wojciechem Pertkiewiczem.

- Przez lata gdyńska murawa uchodziła za najlepszą w Polsce. Chcemy, aby te czasy powróciły. Zrobimy wszystko, aby kluczowe dla Arki mecze rozegrane zostały na zdecydowanie lepszym boisku – zadeklarował wówczas Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

- W międzyczasie trawa była intensywnie podlewana. Do środy mieliśmy idealne warunki atmosferyczne. W czwartek przyszło ochłodzenie, jednak nie powinno ono przeszkodzić w przyjęciu się darni na gdyńskim obiekcie. Za nami duże przedsięwzięcie, którego efekt końcowy powinien zadowolić wszystkich: od kibiców po piłkarzy.

Siedem lat temu na nawierzchni z tej samej plantacji trenowali reprezentanci Hiszpanii, którzy podczas Euro 2012 stacjonowali w ośrodku Mistral w Gniewinie. Zawodnicy i trenerzy La Furia Roja bardzo chwalili sobie wówczas stan murawy. W najbliższej przyszłości można spodziewać się podobnych reakcji, ponieważ trawa, która wyłożona została w Gdyni, spełnia wszelkie wymagane przez Ekstraklasę SA, FIFA i UEFA parametry dotyczące zadarnienia, twardości i zrywalności darni. W skrócie: jest najwyższej jakości.

Wymiany dokonała firma Hein Sp. z o.o. z siedzibą w Miszewie. To autoryzowany dealer marki John Deere oferującej najwyższej jakości sprzęt do pielęgnacji terenów zielonych - sponsor meczu Arki z Miedzią Legnica.

Firma została także sponsorem meczu z Miedzią Legnica. Z biletem z meczu oraz karnetem firma Hein oferuje kibicom 10% zniżki.Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane