Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2019-01-05 17:28:27 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Salvador Agra podpisał kontrakt z Legią

Salvador Agra podpisał z mistrzem Polski 2,5-letni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. Grający na pozycji skrzydłowego lub napastnika 27-letni Portugalczyk przeszedł do Legii z SL Benfiki. Agra był młodzieżowym reprezentantem swojego kraju, ma za sobą występy w lidze portugalskiej, hiszpańskiej i włoskiej. W Legii będzie występował z numerem 23.

Salvador Agra może grać na prawym skrzydle, jak i na środku ataku. Jego bilans w lidze portugalskiej to 157 meczów i 27 bramek. Przez ostatnie pół roku wyróżniający się szybkością i zaciętością zawodnik był wypożyczony z Benfiki do występującego na zapleczu LaLiga Cadiz FC. W lidze hiszpańskiej występował w barwach Betisu Sevilla, natomiast na boiskach Seria A grał w AC Sienie.

- Klub jest bardzo dobrze zorganizowany i stanowi dużą markę. Wiele słyszałem o Legii, jest znana na świecie i w Europie, z powodu swojej wielkości, historii, ale też wspaniałych kibiców. Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem jej zawodnikiem. Wszystko czego potrzebuję, otrzymałem tutaj w Warszawie. Chcę walczyć o tytuły, których zdobycie jest celem drużyny i zakwalifikować się do europejskich rozgrywek. Zależy mi na tym, żeby kibice Legii byli zadowoleni z mojej postawy - mówi Salvador Agra.

Doświadczenie z trzech mocnych europejskich lig oraz regularne powołania do młodzieżowych reprezentacji Portugalii (łącznie 19 meczów) to atuty nowego zawodnika Mistrza Polski. Agra - obok Cafu, André Martinsa i zakontraktowanego w sobotę Luisa Rochy - jest czwartym Portugalczykiem w składzie warszawskiej drużyny.

Salvador Agra, który podpisał kontrakt do 31 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o rok, weźmie udział w pierwszym zimowym zgrupowaniu Legii Warszawa w Portugalii (7 - 18 stycznia).

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane