Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2018-11-14 10:18:13 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Koszulka meczowa na 100-lecie Powstania

Rokrocznie Lech Poznań uczestnicy w obchodach wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym roku przypada 100 lat od zimowych wydarzeń z przełomu 1918 i 1919 roku. Kolejorz, jako klub, który pielęgnuje pamięć historyczną całego regionu, już od meczu z Wisłą Płock rozpocznie tegoroczne, jubileuszowe upamiętnienie tych ważnych dla historii Polski zajść.

27 grudnia to jedna z najbardziej symbolicznych dat w Wielkopolsce. Tego dnia, prawie 100 lat temu, w Poznaniu i wielu innych wielkopolskich miastach wybuchło powstanie, które należy do niewielu zwycięskich zrywów narodowych w historii Polski. W jego efekcie ziemie Prowincji Poznańskiej zostały dołączone do odradzającej się Rzeczypospolitej.

Lech Poznań po raz kolejny dołącza do obchodów rocznicowych wybuchu Powstania Wielkopolskiego i już od meczu z Wisłą Płock (24 listopada, 18:00) rozpoczyna upamiętnianie zimowych wydarzeń z przełomu 1918 i 1919 roku. Piłkarze Kolejorza w tym spotkaniu, a także w grudniowych starciach grać będą w specjalnie stworzonej na tę wyjątkową okazję koszulce meczowej.

- Pamiętając o ważnych dla naszego regionu wydarzeniach sprzed 100 lat, zaprojektowaliśmy specjalną koszulkę meczową. Trykot jest w kolorze białym, z niebieskimi elementami. Uroczysty wygląd zapewniają mu elementy flagi powstańczej oraz oficjalnej grafiki obchodów 100. rocznicy, które znajdują się na froncie, a także na karku - mówi Marcin Wierzejewski, dyrektor działu handlu Lecha Poznań. - Koszulki te są też niespodzianką dla kibiców, którą obiecaliśmy jeszcze podczas konferencji, na której przedstawiony został nowy Sponsor Techniczny - dodaje.

We wtorek ruszyła przedsprzedaż koszulek meczowych, w których zawodnicy Kolejorza - z okazji zbliżającej się 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego - grać będą aż do końca rundy. Trykoty meczowe można zamawiać na stronie internetowej: sklep.lechpoznan.pl. Wysyłka trykotów w specjalnie przygotowanych na tę okazję kartonikach odbywać się będzie po 19 listopada.


lechpoznan.pl/fot. Lech Poznań

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane