Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2018-09-06 14:12:13 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: ekstraklasa.org

Piłkarz Sierpnia w LOTTO Ekstraklasie - Zdenek Ondrasek

W sierpniu Wisła Kraków dołączyła do czołówki tabeli LOTTO Ekstraklasy, a Zdenek Ondrasek wysforował się na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców, ex aequo z Ricardinho. To właśnie na tych dwóch napastników oddawali głosy kapitanowie drużyn LOTTO Ekstraklasy - aż 11 z nich wskazało Zdenka Ondraska jako Piłkarza Miesiąca!

Dla Zdenka Ondraska to pierwsze takie wyróżnienie w ekstraklasowej karierze. Na statuetkę najlepszego Piłkarza Miesiąca zapracował strzelając 4 gole w 4 sierpniowych meczach, wygrywając aż trzy z nich - z Wisłą Płock, Lechem Poznań i Górnikiem Zabrze.

Tym samym napastnik dołączył do czterech innych zawodników Białej Gwiazdy, którzy w przeszłości wygrywali w plebiscycie - Radosława Sobolewskiego (marzec 2009), Marcelo (luty 2010), Semira Stilicia (sierpień 2014) i Carlitosa (październik 2017).

Zdenek Ondrasek w sierpniu 2018:

4 mecze, 4 gole
11 strzałów (8 celnych)
103 podania (67% celnych)
102 pojedynki (44% wygranych)
3 faule
4 razy faulowany
3 spalone
10 dryblingów (4 udane)

Po raz pierwszy od lipca 2017 roku głosy wszystkich kapitanów rozłożyły się między zaledwie dwóch zawodników. Wtedy byli to Igor Angulo (Górnik) i Arvydas Novikovas (Jagiellonia), 13 miesięcy później głosami podzielili się napastnicy "rzecznych" klubów. W swoim drugim miesiącu po powrocie do LOTTO Ekstraklasy 5 głosów zebrał współider klasyfikacji strzelców - Ricardinho z Wisły Płock.

Oprócz kapitanów swoje głosy oddali też kibice w kanałach partnerów mediowych Ekstraklasy. Na Facebooku Canal+ Sport również zwyciężył Ondrasek, natomiast w głosowaniu na Ekstraklasa.tv Michal Papadopulos z Piasta Gliwice.


Piłkarz Miesiąca LOTTO Ekstraklasy 2018/19

Sierpień 2018 - Zdenek Ondrasek (Wisła Kraków)

Lipiec 2018 - Piotr Celeban (Śląsk Wrocław)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane