Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2018-06-11 15:45:59 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

10. sezon Inakiego Astiza w Legii

Inaki Astiz, jeden z najbardziej utytułowanych obrońców w historii Legii, przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2019 r. Dla doświadczonego hiszpańskiego stopera będzie to już 10. sezon w klubie.

Inaki Astiz zdobył z Legią trzy mistrzostwa Polski, sześć Pucharów Polski i jeden Superpuchar Polski, czterokrotnie brał udział w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. Był pewnym punktem defensywy u wielu trenerów i wzorem dla młodych zawodników prowadzenia się sportowca, zarówno w kwestii przygotowania fizycznego, jak i żywienia.

Wychowanek słynnej akademii Osasuny Pampeluna jest także dwukrotnym mistrzem Cypru z APOEL-em FC, w którym grał w sezonach 2015/16 i 2016/17. Inaki ponownie dołączył do Legii w sierpniu ubiegłego roku. Na boiskach LOTTO Ekstraklasy wystąpił w 22 spotkaniach, przyczyniając się do wywalczenia trzeciego z rzędu tytułu mistrza Polski.

- Kolejny sezon spędzę u siebie - czuję się na Legii jak w domu. Cieszę z podpisania nowego kontraktu. To najlepszy klub w Polsce. Chcę podziękować kolegom z drużyny, bo dzięki im moja postawa wyglądała tak dobrze. Fizycznie czuję się świetnie, nie miałem w tym roku żadnego urazu. Teraz trzeba ciężko pracować i przygotowywać się do nowego sezonu - mówi Inaki Astiz.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane