Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2018-06-11 17:40:21 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Mateusz Hołownia podpisał czteroletni kontrakt z Legią

20-letni Mateusz Hołownia, młodzieżowy reprezentant Polski i jeden z najbardziej uzdolnionych bocznych obrońców młodego pokolenia, podpisał z mistrzem Polski nowy kontrakt do 2022 r.

Hołownia w I zespole Legii zadebiutował w meczu o Superpuchar Polski z Zawiszą Bydgoszcz w lipcu 2014 r. Do klubu z Łazienkowskiej dołączył już jako 13-latek w 2011 r., był mistrzem Polski Centralnej Ligi Juniorów U19, występował również w drużynie rezerw. W ostatnim sezonie lewy obrońca grał na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów, którego był podstawowym zawodnikiem. Na zapleczu Ekstraklasy zaliczył 29 meczów i zdobył trzy bramki.

- Zdecydowaliśmy się dać szanse Mateuszowi Hołowni i innym młodym zawodników, którzy w ostatnim czasie bardzo rozwinęli się na wypożyczeniach. Mamy w stosunku do nich wysokie oczekiwania, wezmą udział w przygotowaniach do nowego sezonu i sprawdzimy, czy będą gotowi grać na poziomie pierwszej drużyny. Mateusz to utalentowany lewy obrońca, rocznik 1998. Cieszymy się, że związał się z nami czteroletnim kontraktem. Chcemy budować przyszłość na takich zawodnikach - powiedział dyrektor techniczny Legii, Ivan Kepcija.


Mateusz Hołownia

Data urodzenia: 6 maja 1998 (20 lat)

Miejsce urodzenia: Biała Podlaska

Wzrost: 184 cm

Waga: 70 kg

Pozycja: lewy obrońca

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane