Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2018-06-12 15:27:27 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Grzegorz Sandomierski wraca do domu

Przed swoim pierwszym wyjazdem z Białegostoku rozegrał z Jotką na piersi 63 spotkania. Na Podlasie wrócił jeszcze w rundzie wiosennej sezonu 2011/2012 i dorzucił kolejnych 15 występów. Po drodze sięgnął po mistrzostwo Chorwacji z Dinamem Zagrzeb oraz Superpuchar Polski z Zawiszą Bydgoszcz. W poprzednim sezonie grał w Cracovii, ale w marcu rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron i dziś jako wolny zawodnik wraca do Jagiellonii.

68 meczów w Ekstraklasie, 5 w Pucharze Polski, 1 w Superpucharze i 4 w eliminacjach do Ligi Europy - oto dotychczasowy bilans gier Grzegorza Sandomierskiego w Jagiellonii Białystok. Na początku sezonu 2011/2012 przeniósł się do belgijskiego KRC Genk. Limburgii jednak nie udało mu się podbić i jeszcze w tym samym sezonie wrócił do Jagi na półroczne wypożyczenie.

Po nim udał się na kolejne i sezon 2012/2013 spędził w występującym w Championship Blackburn Rovers. W klubie Wędrowców Sandomierski „wędrował” pomiędzy pierwszym a drugim zespołem i zaliczył w ten sposób 8 spotkań w pierwszej drużynie i 9 w rezerwach. Następnie zamienił Anglię na Chorwację i ponownie na zasadzie wypożyczenia trafił do Dinama Zagrzeb. W zespole wielokrotnego mistrza kraju zagrał w sumie 10 spotkań. Bronił w lidze, pucharze, a także meczach eliminacyjnych Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Dzielił szatnię m.in. z aktualnym zawodnikiem Legii Warszawa Domagojem Antoliciem, byłym bramkarzem Lechii Gdańsk Oliverem Zeleniką, a także uważanym za wielki talent, byłym graczem FC Barcelony - Alenem Haliloviciem.

Po zakończeniu kontraktu z Genk, latem 2014 roku Sandomierski został zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz. Nad Brdą znów zaczął regularnie bronić i po raz pierwszy w swojej karierze mierzył się z klubem, w którym się wychował. W meczu w Bydgoszczy długo zachowywał czyste konto, ale ostatecznie zdołali go pokonać Dani Quintana oraz dwukrotnie Mateusz Piątkowski, którzy przesądzili o wygranej Jagi 3:1. W drugim meczu tamtego sezonu padł remis 0:0. Ostatecznie bydgoski rycerz poległ w tamtej kampanii i pożegnał się z Ekstraklasą, podobnie jak spora liczba broniących jego barw zawodników.

Nie inaczej było w przypadku Grześka, którego następnym przystankiem w karierze była Cracovia. Pod Wawelem przez dwa sezony był podstawowym golkiperem Pasów. Sytuacja uległa zmianie dopiero w minionym sezonie, kiedy Jacka Zielińskiego na stanowisku trenera zastąpił Michał Probierz. Już w marcu 28-letni bramkarz za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Pasami i przez kilka miesięcy trenował samodzielnie, aby pozostawać w dobrej dyspozycji.

Teraz, po sześciu latach „tułaczki”, Grzegorz Sandomierski wraca do Jagiellonii. Umowa, jaką związał się z klubem, obowiązywać będzie przez najbliższe dwa lata i zawarta jest w niej opcja przedłużenia o kolejny rok.Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane