Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2018-06-13 13:25:03 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Sztab szkoleniowy Ivana Djurdjevicia

Marek Bajor, Maciej Stachowiak, Zbigniew Pleśnierowicz oraz Andrzej Kasprzak będą tworzyli sztab szkoleniowy pierwszego zespołu, który przed nowym sezonem objął Ivan Djurdjević. Nowy trenerzy w czwartek rozpoczną pracę z drużyną.

Większość z nich już wcześniej pracowała z Ivanem Djurdjeviciem, który przez ostatnie trzy lata opiekował się drugim zespołem Lecha. Mowa o Marku Bajorze, Macieju Stachowiaku i Zbigniewie Pleśnierowiczu. Djurdjević po objęciu pierwszej drużyny zdecydował się kontynuować z nimi współpracę. - Najważniejsze dla mnie jest to, że to są dla mnie ludzie zaufani. Każdy z nich ma inne doświadczenia piłkarskie podparte merytoryczną wiedzą - podkreśla Djurdjević.

Bajor i Stachowiak będą asystentami szkoleniowca, a Pleśnierowicz, podobnie jak w drugim zespole Lecha, będzie odpowiadał za szkolenie golkiperów. Dla Bajora i Pleśnierowicza to powrót do pracy przy pierwszej drużynie Kolejorza. Bajor tworzył sztab szkoleniowy w latach 2006-2009, gdy współpracował z Franciszkiem Smudą. Z kolei Pleśnierowicz był trenerem bramkarzy w latach 2003-2006, gdy Lecha prowadził Czesław Michniewicz.

- Wszyscy, którzy będą tworzyli nasz sztab szkoleniowy są ludźmi z "domu". Wszyscy wychowali się w Lechu. Znają dobrze nasz klub i wiedzą, jakie są oczekiwania. To ludzie, którzy nie będą potrzebowali czasu na dostosowanie się do nowych warunków pracy. Ostatnio byli w drugim zespole, teraz swoje doświadczenie muszą przełożyć na pierwszą drużynę - przyznaje trener. - Ważne jest to, że nie będziemy potrzebowali czasu na poznanie się - dodaje.

W sztabie szkoleniowym pozostanie Andrzej Kasprzak, który będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne zawodników. Swoją funkcję przestanie natomiast pełnić Andrzej Dawidziuk, który z przerwami od siedmiu lat był trenerem bramkarzy w poznańskiej drużynie.


lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak


lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane